Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Kolorowe gniazdka

Kolorowe gniazdka
 Design,

Kolorowe gniazdka

20 kwietnia, 2016

Remont nie zawsze musi się wiązać z wysokimi nakładami finansowymi, czasem wystarczy zmienić kilka detali by efektownie odświeżyć mieszkanie.

Wiosna, jak żadna inna pora roku, jest idealna na dokonywanie zmian. Budząca się do życia przyroda i coraz dłuższe dni, doskonale motywują do większej aktywności oraz pobudzają kreatywność. Dlatego jest to również idealny czas na przeprowadzenie prac remontowych.

Statystyczny Polak, decyzję o remoncie mieszkania podejmuje raz na kilka lat. Na tak niską częstotliwość przeprowadzania prac wpływa przekonanie, że będzie się to wiązało z wysokimi kosztami. Jednak, nie zawsze tak musi być. Czasem, by odświeżyć mieszkanie wystarczy odmalować ściany lub użyć kilku elementów dekoracyjnych.

Detalami wystroju wnętrz, na których koncentrujemy się najmniej, a które z powodzeniem mogą zmienić charakter przestrzeni, są włączniki światła oraz gniazdka wtykowe. Urządzenia te, występują zazwyczaj w monotonnych barwach i wtapiają się w otoczenie, przez co mało komu kojarzą się z designem czy ciekawym elementem architektury wnętrz. Z kolei te, które występują w atrakcyjnych, żywych kolorach, zyskują nowy, unikalny charakter, który bezpośrednio przekłada się na wystrój.

Takie oryginalne gniazda i włączniki, dostępne w kolorach „Les Couleurs Le Corbusier” można znaleźć w ofercie firmy Jung. „Les Couleurs Le Corbusier” to cały system produktów dostępnych w 63 kolorach odzwierciedlających legendarną paletę barw autorstwa słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera. Produkty te pozwalają na dopasowanie do siebie poszczególnych odcieni tak, aby nadać wnętrzom interesującego wyglądu. Atutem produktów z linii „Les Couleurs Le Corbusier” jest też to, że każdy element jest malowany ręcznie, a materiał, z którego są produkowane urządzenia jest odporny na ścieranie się w wyniku częstego dotykania.

Samo nazwisko Le Corbusier’a jest gwarantem jakości tej palety. Biorąc pod uwagę, kiedy została  stworzona i  z jakim powodzeniem jest nadal użytkowana dowodzi, że jest ponadczasowa. W jej skład wchodzą zarówno bardziej intensywne odcienie jak i delikatne, których możemy znaleźć coraz więcej wokół nas, gdyż nadchodzą takie trendy. Jednak niezależnie od nich, ta paleta zawsze daje szeroki wybór.” – powiedział Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant.

Współpraca firmy Jung z „Les Couleurs Le Corbusier”, jest przykładem jednego z rzadkich przypadków, gdy koncepcyjne rozwiązanie artystyczne zostało skutecznie przeniesione do produkcji masowej. W 63 odcieniach, w których wykonuje się włączniki oraz gniazda wtykowe, dostępne są również wykładziny i wiele innych wyrobów, pozwalających na urozmaicanie wnętrz.

Warto pamiętać, że decyzja o wyborze włącznika, nie kończy się na dobraniu odpowiedniej kolorystyki. Włączniki dostosowuje się również z uwagi na kształt. W przypadku pomieszczenia klasycznego bardziej odpowiednie będą włączniki o zaokrąglonych krawędziach lub z dodatkowymi ramkami. Natomiast w domach zaprojektowanych w stylu modernistycznym, dobrze wyglądają włączniki o ostrych, mocnych krawędziach, w kształcie czworokąta. Firma Jung, oferuje włączniki, które znajdą modne zastosowanie w każdej przestrzeni.

Odświeżone mieszkanie wpływa znacznie na nasze samopoczucie oraz poprawia relacje towarzyskie. Po zmianie, lepiej czujemy się w swoich pomieszczeniach, przez co znacznie częściej zapraszamy gości. Warto zatem pomyśleć o małych zmianach, które nie obciążą kieszeni, a znacznie wpłyną na wystrój wnętrza.

INNE POMYSŁY DO DOMU:

Jak mieszkać w stylu skandynawskim?

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

Biel, czerń i wszystkie odcienie szarości we wnętrzach

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: