Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Kodak Ektra – nowy fotograficzny smartfon

Kodak Ektra – nowy fotograficzny smartfon
 Design,

Kodak Ektra – nowy fotograficzny smartfon

25 października, 2016

Tendencja do gloryfikacji obrazu i nieustannych ulepszeń telefonicznych urządzeń do rejestracji fotograficznej, stała się ostatnio niezwykle popularna. Pamiętając premierę IPhone 7 i krok w kierunku najlepszej jakości zdjęć i filmów, twórcy Kodak postanowili pójść dalej i wykorzystać falę popularności naszpikowanych techniką smartfonów, z najlepszymi aparatami fotograficznymi.

Kodak, jeden z największych producentów sprzętu fotograficznego, wypuścił na rynek swoje najmłodsze dziecko. Smartfon Ektra, który łączy proste funkcje nowoczesnego telefonu z najwyższej jakości aparatem fotograficznym, został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach jak i pasjonatach sztuki obrazu.

Nowa Ektra Kodaka posiada dotykowy 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 pikseli, 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne obszerne wielkości. Aparat przedni smartfona ma rozdzielczość aż 13 MP. Jednak największą zaletą nowego urządzenia jest tylny obiektyw z matrycą Sony. 21-megapikselowy aparat klasyfikuje Ektrę na szczycie smartfonowych urządzeń fotograficznych, przebijając choćby najnowszego iPhone 7.

A to nie wszystko. Na użytkowników nowego Kodaka czekają kolejne ulepszenia, jak specjalne filtry, z których dowolnie możemy wybierać już na etapie robienia zdjęć. W aplikacji możemy przełączać kolejne tryby krajobrazu, portretu czy bokeh. Wideo w rozdzielczości 4K możemy nakręcić w trybie Super 8 i klasycznej estetyce kultowych mini ósemek.

Obudowa Ektry estetyką nawiązuje do retro stylu. Metalowy korpus urządzenia powleczony skórą, z wytłoczonym znakiem firmowym, przypomina stare analogowe Zenity. W zestawie dostępne jest również vintage’owe, klasyczne etui z paskiem na ramię.

Smartfon jest dostępny w Wielkiej Brytanii, a już wkrótce Kodak planuje uruchomić sprzedaż na całym świecie.

Opracowanie: Maja Nowakowska

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: