Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kocham Warszawę / KOCHAM WARSZAWĘ: modny lunch dla foodies

KOCHAM WARSZAWĘ: modny lunch dla foodies
 Kocham Warszawę,

KOCHAM WARSZAWĘ: modny lunch dla foodies

12 lipca, 2018

Tętniąca życiem Warszawa to idealne miasto do celebrowania „zwyczajnej codzienności”. Ale jaki kierunek wybrać, aby wraz z przyjaciółmi rozsmakować się w wyjątkowym klimacie stolicy? Polecamy Wam top 5 miejsc na pyszny, modny i przystępny cenowo lunch, obiad lub kolacje, czyli przegląd najlepszych restauracji, knajp i barów w mieście!

Krowarzywa (ul. Hoża 29/31, ul. Marszałkowska 27/35)

Krowarzywa to Mekka wszystkich, którzy żyją zgodnie z filozofią „vege”. Każdy produkt jaki serwują, jest w 100% roślinny oraz tworzony z troską o zwierzęta i środowisko naturalne. Najlepsze wegańskie burgery w mieście od niedawna można dostać w dwóch lokalizacjach – na Hożej i Marszałkowskiej w okolicach Placu Zbawiciela. Obydwa lokale przepełnione są pozytywną, nieco hipsterską atmosferą oraz pasją do zdrowego, ekologicznego stylu życia.

Słodki Słony (ul. Mokotowska 45)

„Słodki… Słony” to jedna z warszawskich perełek powstałych z kulinarnej pasji Magdy Gessler. Gdyby samo nazwisko słynnej restauratorki okazało się dla Was niewystarczającą rekomendacją, mamy więcej argumentów! Uroczy, niebanalny wystrój, liczne bukiety polnych kwiatów i jedyne w swoim rodzaju, już niemalże legendarne bułeczki z różą… Obiecujemy, że pierwsza wizyta na Mokotowskiej 45, nie będzie Waszą ostatnią.

Think Love Juices {ul. Francuska 14)

Think Love Juices to kolejne miejsce dla tych, którzy cenią sobie wszystko, co wegańskie i ekologiczne. Lokal znajduje się w zagłębiu uroczych knajp prawobrzeżnej części Warszawy, czyli na ulicy Francuskiej. Znajdziesz tu przepyszne, kolorowe i w 100% naturalne soki (polecamy „Eliksir Zdrowia” oraz „Wodę Arbuzową”!) , ale także sałatki, przekąski, zestawy lunchowe i wiele innych. Niezaprzeczalnym atutem miejscówki na Francuskiej jest wyjątkowy sposób podania – gwarancja pięknych zdjęć! #foodporn

Ale Wino (ul. Mokotowska 48)

Lokal na Mokotowskiej 48 oferuje szeroki wybór wyjątkowych, specjalnie wyselekcjonowanych win w połączeniu z wyśmienitą sezonową autorską kuchnią Sebastiana Wełpy, a wszystko to w całkiem rozsądnych cenach. Warto odwiedzić „Ale Wino” w jeden z cieplejszych wieczorów. Zaciszny gródek pełen kwiatów i ziół sprawi, że na chwilę zapomnicie o wszystkich czekających na zewnątrz sprawach i całkowicie dacie się ponieść leniwej atmosferze tego miejsca.

Na Lato (ul. Rozbrat 44a)

„Na Lato” to kulinarno-lifestylowe uosobienie Warszawy – zapełnione od rana do nocy, zlokalizowane w pięknym otoczeniu zielonego Powiśla, wyróżniające się świetnym designem i zróżnicowaną kartą. To idealne miejsce na biznesowy lunch, spotkanie z przyjaciółmi, czy randkę. Niezobowiązująca, przyjazna atmosfera nie jest oczywiście jedynym atutem… Szef kuchni, niejaki „Magiel” może poszczycić się dyplomem jednej z najbardziej prestiżowych szkół kulinarnych na świecie – „Le Cordon Bleu”, co czuć w każdym serwowanym tu daniu!


Opracowanie: Ania Tobiasz

Inne Artykuły: