Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kocham Warszawę / KOCHAM WARSZAWĘ: 7 kin plenerowych

KOCHAM WARSZAWĘ: 7 kin plenerowych
 Kocham Warszawę,

KOCHAM WARSZAWĘ: 7 kin plenerowych

30 maja, 2017

Jest wiele opcji, jak spędzać ciepłe noce w stolicy, ale jedną z ciekawszych alternatyw, jaką oferuje nam Warszawa, są kina plenerowe. W seansach pod gołym niebem jest coś magicznego, więc już teraz przedstawimy Wam 7 kin plenerowych w Warszawie!

Kino plenerowe “Młociny”

Kino  zostało w tym miejscu wybrane przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym na rok 2017. Pierwszy pokaz miał miejsce kilkanaście dni temu. Kolejne seanse odbędą się:

3 czerwca o 21:15 ,,Dzień świra”,
17 czerwca o 21:30 ,,Strażnicy Galaktyki”
8 lipca o 21:15 ,,Za jakie grzechy dobry Boże”,
22 lipca o 21:15 ,,Medicus” 
5 sierpnia o 20:45 ,,Szczęściarz Antoni”, 
19 sierpnia o 20:30 ,,Nietykalni”
2 września o 20:15 ,,Kryptonim U.N.C.L.E.”
16 września o 19:30 ,,Step up 4″

Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy. Projekcje mają miejsce przy Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Samogłoska 9. W przypadku deszczu, bądź innych złych warunków pogodowych, pokazy mogą zostać odwołane.

Wakacyjne kino plenerowe na Sielcach  

Na początku roku komisja konkursowa wybrała realizatora projektu. Seanse mają odbyć się w wakacje.
Projekt obejmuje 9 pokazów filmowych w Parku Sieleckim, w każdą sobotę lipca i sierpnia. Wstęp na seanse będzie bezpłatny, jednak tytuły filmów nie są jeszcze znane.

Kino plenerowe na Bemowie

Kino plenerowe na Bemowie powstaje  w ramach Filmowej Stolicy Lata 2017. Już w kwietniu b.r. bemowski urząd miasta zorganizował głosowanie odnośnie filmów, jakie mieszkańcy będą chcieli obejrzeć na dużym ekranie pod chmurką. Internauci oddali ok. 6 tysięcy głosów, wybierając 10 tytułów: “Nietykalni”, “Leon zawodowiec”, “O północy w Paryżu”, “Zakochani w Rzymie”, “Vicky Cristina Barcelona”, “Amelia”, “Blue Jasmine”, “Wielki błękit”, “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać” oraz “Co nas kręci, co nas podnieca”. Seanse będą odbywać się w Parku Górczewska. 

Letnie kino plenerowe na Targówku

Pierwszy seans odbędzie się 1 lipca na Placu Ostrej Bramy. Wstęp będzie darmowy. Znamy już terminy i tytuły następnych pokazów.

1 lipca o 21:45 ,,Nietykalni
8 lipca o 21:45 ,,Za jakie grzechy dobry Boże”
15 lipca o 21:45 ,,Praktykant”
22 lipca o 21:45 ,,Serce nie sługa”
29 lipca o 21:45 ,,Choć goni nas czas”
5 sierpnia o 21:15 ,,Przepis na miłość”
12 sierpnia o 21:15 ,,Listy do Julii”
19 sierpnia o 21:15 ,,Układ idealny”
26 sierpnia o 21:15 ,,Szefowie wrogowie”

Wakacyjne kino plenerowe na Domaniewskiej

Dokładne terminy i tytuły nie są jeszcze znane. Wiemy, że cykl obejmie 10 pokazów filmowych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będą pokazywane na osiedlu Domaniewska od końca czerwca do końca sierpnia. W repertuarze znajdą się zarówno największe hity, jak i najnowsze premiery. Wstęp będzie bezpłatny.

Filmowe Lato na Ursynowie

W ramach Ursynowskiego Lata Filmowego, kino plenerowe powstanie także pod Kopą Cwila.  Władze dzielnicy chcą w tym roku postawić na kultowe komedie z lat 70. i 80., by podkreślić jubileusz 40-lecia Ursynowa. Tytuł całego cyklu to “Prawda czasu, prawda ekranu, czyli absurdy w polskim kinie”. Wśród propozycji znalazły się: „Brunet wieczorową porą”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia”, „Nie lubię poniedziałku”, „Rejs”, „Seksmisja”, „Miś”, „Kogel – mogiel”, „Wyjście awaryjne”, „Wodzirej”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Motylem jestem, czyli romans 40 latka”, „Rozmowy kontrolowane”, „Dzień Świra”.  

“Sadyba filmowa”

Kino wystartuje już 9 czerwca. Z filmem “Kingsajz” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Po projekcji odbędzie się też spotkanie z gościem specjalnym, którym będzie Jerzy Łukaszewicz -polski operator, reżyser i scenarzysta, autor zdjęć m.in. ,”Seksmisji”. Kolejny seans na Sadybie odbędzie się 17 czerwca i wówczas wyświetlony zostanie słynny “Dzień świra”, a z publicznością spotka się Jacek Bławut. Z kolei na zakończenie obejrzymy ,”Maraton Tańca”, komedia Magdaleny Łazarkiewicz. Gościem specjalnym będzie sama reżyserka. Wszystkie filmy rozpoczynają się o 21 na skwerze Ormiańskim od ulicy Okrężnej.

Z kim widzimy się na którymś z wieczornych seansów? Pamiętajcie, że na plenerowe seanse warto zaopatrzyć się w swoje posiłki i napoje. Odsyłamy do naszych 3 prostych przepisów na lemoniady domowej roboty.


Opracowanie: Marta Bijan

Inne Artykuły: