Inspirander

Strona główna / Styl życia / Jak zrobić domek w ogródku dla dziecka

Jak zrobić domek w ogródku dla dziecka
 Styl życia

Jak zrobić domek w ogródku dla dziecka

16 czerwca, 2009

Jak zrobić domek dla dziecka? Chyba nie ma malucha, który nie marzyłby o tym, żeby mieć w ogródku mały przytulny kącik. Oczywiście domek możesz kupić, ale my radzimy zrobić go własnoręcznie, to na pewno nie obciąży twojego portfela.

Wykonanie:

1. Zmierz obwód hula-hop i wytnij z materiału kawałek o takiej samej długości.

2. Obszyj swój kawałek materiału dookoła. Jeśli chcesz, by domek miał okienka – wytnij je po obu brzegach tkaniny w kształcie prostokątów lub kwadratów. Obszyj je dookoła tak, żeby materiał się nie pruł bądź „wstaw" szybę z firanki lub siatki ogrodowej. Ozdób domek według uznania.

3. Do górnego brzegu prostokąta przyszyj złożone na pół kawałki sznurka lub tasiemki, dzięki nim będzie można przymocować płachtę materiału do hula-hop.

4. Z pozostałej części materiału wytnij półkole o średnicy ok. 150 cm,  ozdób według uznania. Złóż je na pół i zszyj tak, żeby na szczycie pozostała wolna przestrzeń do wprowadzenia sznurków od stelażu z hula-hop. Do brzegu daszka przyszyj również sznurki w odległości 10 – 15 cm od siebie.

5. Za pomocą rozgrzanej grubej igły lub gwoździa zrób w hula-hop 8 otworków (na wylot).

6. Potnij drut na 8 kawałków. Do otworków wprowadź druciki i zrób z nich „oczka", przez które będzie można wprowadzić sznurek.

7. Ze sznura wytnij 8 takiej samej długości kawałków (ok. 1 m). Przywiąż każdy z nich do „oczka" z drutu. Teraz trzymając wszystkie końce sznurków w ręku, podnieś je nad podłogą na wysokość ok. 50 – 60 cm, wypośrodkuj całą konstrukcję i zwiąż sznurki ze sobą. W ten sposób stelaż domku jest gotowy.

8. Teraz przywiąż do konstrukcji z hula-hop płachtę materiału, która będzie stanowić ściany domku, załóż dach i jego brzegi również przywiąż do hula-hop. Na koniec możesz zawiesić również zasłonkę zrobioną z firanki bądź siatki ogrodowej.

Przywiąż domek do gałęzi drzewa w ogródku i mały przytulny kącik dla malucha jest gotowy. Ułóż w nim poduszki do siedzenia, żeby było nie tylko przytulnie, ale i wygodnie.

Dobry pomysł:

Domek dla dziecka możesz zrobić również bez konieczności szycia na maszynie niezbędnych elementów. Wystarczy mieć prześcieradło lub zasłonę, przywiązać je do szczytu konstrukcji z hula-hop i równomiernie rozprowadzić dookoła. Tylko w kilku miejscach warto przymocować materiał do plastikowego koła.

Taki domek możecie również zawiesić w pokoju dziecka, może on być również baldachimem nad dziecięcym łóżeczkiem.

Zobacz też:

Inne Artykuły: