Inspirander

Strona główna / Czas z dzieckiem / Jesień / Jak zrobić bukiet z jesiennych liści?

Jak zrobić bukiet z jesiennych liści?
 Czas z dzieckiem,

Jak zrobić bukiet z jesiennych liści?

20 października, 2014

Złota polska jesień to najbardziej malownicza pora roku. Pięknymi kolorami na drzewach możemy się cieszyć tylko przez kilka tygodni, dlatego w słoneczny dzień warto wybrać się na długi spacer i zebrać spadające liście. W domu możemy z nich wielobarwny jesienny bukiet.

 

Liście zbieramy w słoneczny dzień, gdy jest sucho. Zawilgocone rośliny nie nadają się do suszenia. Wybieramy duże, kolorowe liście, które nie są popękane i nie kruszą się. Zwracamy uwagę na różnorodne kształty i kolory. Najpiękniejsze są rozłożyste czerwono-rdzawe liście klonu o charakterystycznym pięcioramiennym konturze. Klony często rosną na osiedlach i w miejskich parkach. Niemniej piękne lecz nieco drobniejsze są liście dębu o pofalowanym kształcie – przebarwiają się złoto i czerwono. W naszym bukiecie nie może zabraknąć liści lipy – mają złocistą barwę, a ich kształt przypomina serce. Nasz jesienny bukiet pięknie uzupełnią liście kasztanowca – siedmiopalczaste o różowo-złocistym odcieniu.

Po powrocie z parku liście przecieramy lekko zwilżoną szmatką, by oczyścić je z kurzu. Następnie przekładamy je bibułką lub ręcznikiem papierowym, następnie wkładamy pojedynczo między strony grubej książki w twardych okładkach. Zostawiamy na minimum jeden dzień – dzięki temu liście będą proste. Bukiet z suszonych liści najlepiej prezentuje się w niewielkim glinianym wazonie lub blaszanym pojemniku.

 mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak udekorować stół?

Gotowe ozdoby na Halloween?

Jak wybrać świecę zapachową?

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: