Inspirander

Strona główna / Styl życia / Jak zorganizować porządek w szafie w pół godziny?

Jak zorganizować porządek w szafie w pół godziny?
 Styl życia

Jak zorganizować porządek w szafie w pół godziny?

17 listopada, 2014

Jak zorganizować porządek w szafie w pół godziny?

Nie lubisz otwierać szafy? Boisz się, że spadnie ci na głowę sterta ubrań? Nigdy nie potrafisz niczego w niej znaleźć. Porządki generalne odsuwasz na kolejny dzień, bo wiesz, że to pracochłonne zajęcie zabierze ci wiele godzin? Skończ z wymówkami i poświęć trzydzieści minut na organizację porządku w szafie.

Poświęć 5 minut na segregację – przejrzyj każdą rzecz, którą trzymasz w szafie, zadając sobie pytanie, kiedy ostatnio ją założyłaś i czy jeszcze na ciebie pasuje. Jeśli ubranie nie spełnia tych warunków, włóż je do osobnego worka. W ten sposób pozbędziesz wiele rzeczy, które niepotrzebnie zajmują powierzchnię w twojej szafie. Oczywiście, jeśli ubrania są w dobrym stanie możesz je komuś je oddać. Pamiętaj, by zmieścić się 5 minutach, decyzje podejmuj błyskawicznie.

Posegreguj ubrania i ułóż w odpowiedniej kolejności – teraz, gdy w twojej szafie nie ma już żadnych zbędnych rzeczy, zrób porządek z resztą ubrań. Na osobny stos połóż spódnice, spodnie, koszule, sukienki itp. Następnie w każdej grupie wybierz ubrania, które nosisz często i te które, zakładasz rzadziej. W tych podgrupach ułóż je kolorystycznie. W takim porządku rozwieszaj je na wieszakach lub układaj na półkach. Rzeczy, po które sięgasz częściej, powinny znaleźć się na frontowym miejscu, byś miała do nich łatwy i szybki dostęp. W ten sam sposób ułóż na dole szafy swoje buty. Nie powinno ci to zająć dłużej niż 20 minut.

Sprawdź, jak możesz poprawić organizację swojej garderoby – poświęć 5 minut, na to by oszacować, czy znajdujesz jakieś wolne miejsce do wykorzystania. Zastanów się, do której grupy ubrań masz najmniej wygodny dostęp. Co zajmuje zbyt wiele powierzchni. Zmierz także dokładnie szerokość, głębokość i wysokość szafy oraz poszczególnych półek. Dzięki temu będziesz mogła kupić dopasowane kosze i pudełka, które sprawią, że twoja garderoba będzie bardziej funkcjonalna. Możesz na przykład kupić wiszące półki na buty, które zawiesza się po wewnętrznej stronie drzwi.

Na podstawie portalu Sheknows

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Co robić, by ubrania wyglądały jak nowe?

Jak usunąć plamy z wosku?

Błędy często popełniane popełniane przy sprzątaniu

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: