Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Jak zmywać naczynia?

Jak zmywać naczynia?
 Porady,

Jak zmywać naczynia?

19 grudnia, 2014

Jak zmywać naczynia?

Zmywanie naczyń to jedna z najmniej lubianych czynności domowych. Coraz więcej osób korzysta więc ze zmywarki. Jednak nie każdy ma w domu to praktyczne urządzenie i musi myć talerze i garnki w tradycyjny sposób. Jeśli robimy coś regularnie, należy robić to dobrze. Dlatego podpowiadamy, jak prawidłowo zmywać naczynia.

Używaj płynu antybakteryjnego

Myjąc naczynia, usuwamy nie tylko tłuszcz, resztki jedzenia i zabrudzenia, ale także bakterie. Kupując więc płyn do zmywania, zawsze należy sprawdzić, czy zawiera składniki antybakteryjne. Dodatkowo zanim włożymy naczynia do zlewu, należy go najpierw zdezynfekować, możemy do tego celu użyć pasty zrobionej ręcznie z sody oczyszczonej i soku z cytryny.

Jak szybko umyć stos naczyń?

Jeśli robimy obiad dla całej rodziny lub przyjęcie, po miłym spotkaniu czeka nas powrót do kuchni i rozprawa ze stertą brudnych naczyń. Czasami, szczególnie wieczorem, zdarza nam się zostawić nie umyte talerze, garnki i szklanki na drugi dzień. Przez noc brud, tłuszcz i resztki jedzenie zasychają i trudno je usunąć. W tym przypadku należy posegregować naczynia na mniej i bardziej brudne oraz czyścić je partiami. Najpierw przygotowujemy kąpiel wodną. Do zatkanego korkiem zlewu nalewamy ciepłej wody i płynu, następnie wkładamy brudne naczynia. Trzymamy je w kąpieli przez kilka minut, wyciągamy korek, by woda spłynęła. Dopiero po takim wstępnym namoczeniu myjemy naczynia jak zwykle pod bieżącą wodą.

Soda oczyszczona na zaschnięty tłuszcz

Czasem po obiedzie nasze garnki są w naprawdę opłakanym stanie. Ich wnętrze pokrywa zaschnięty tłuszcz i spalenizna, których naprawdę trudno się pozbyć. Wówczas pomoże nam soda oczyszczona. Wystarczy nasypać trochę sody do naczynia i zalać gorącą wodą, zabrudzenia znikną bez śladu.

Zmieniaj często ręczniki kuchenne

Gdy wycierasz mokre ręczniki i odwieszasz ręcznik do wyschnięcia, na jego powierzchni rozwijają się bakterię. Staraj się zmieniać ręczniki jak najczęściej.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Nietypowe zastosowanie gąbki do mycia naczyń

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Naturalne środki czyszczące

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: