Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Jak urządzić toaletkę?

Jak urządzić toaletkę?
 Porady,

Jak urządzić toaletkę?

22 października, 2009

To miejsce jest tylko twoje. Marzyłaś o nim już jako mała dziewczynka. Nikt nie ma prawa trzymać swoich rzeczy na twojej toaletce. Zobacz co, oprócz kosmetyków, powinno się na niej znaleźć.

W dawnych czasach toaletka była obowiązkowym elementem każdego pokoju, w którym mieszkała kobieta. Później traktowano ją jak zbytek i fanaberię, na które w małych mieszkaniach trudno było znaleźć miejsce. W ostatnich latach coraz więcej kobiet chce mieć w sypialni swój własny kącik, który traktują jak małe sanktuarium. Toaletka to strefa kobieca, miejsce na ulubione perfumy, codziennie używane kosmetyki, rodzinne zdjęcia oraz bibeloty, na które lubimy patrzeć, bo przywołują na myśl przyjemne wspomnienia.

NAJLEPSZE MIEJSCE NA TOALETKĘ

 

Najlepiej urządzić ją w zacisznym miejscu, w rogu sypialni i blisko okna. Jeśli codziennie rano wykonujemy makijaż, siedząc przy toaletce, potrzebujemy naturalnego światła. W sztucznym świetle łatwo przesadzić z intensywnością makijażu. Nie warto jednak wciskać na siłę naszego mebla w jedyny wolny kąt np. w sąsiedztwie wielkiej szafy, która będzie rzucała cień na toaletkę. Jeśli nie mamy dużo wolnego miejsca, wybierzmy po prostu mniejszy stolik lub komodę.

CO POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ NA TOALETCE?

Lustro to obowiązkowy element toaletki, to ono nadaje jej specjalnego charakteru. Możemy oświetlić je, montując świetlówki w ramę lub postawić obok lampkę w stylowym kloszu. W ramę lustra możemy wetknąć ulubione zdjęcia, pocztówki z wakacji, list miłosny od męża, laurkę od dziecka, bilet do kina na film, który utkwił nam w pamięci. Jeśli nasza toaletka jest wyposażona w szuflady, schowajmy do nich kosmetyki kolorowe, których używamy niezbyt często i biżuterię. Ulubioną szminkę, puder i wszystko, co potrzebujemy do makijażu dziennego, trzymamy na wierzchu. Na stoliku toaletki mogą też się znaleźć nasze ukochane korale – zawieszone na stojaku na biżuterię lub ułożone w specjalnej kasetce. Perfumy warto postawić na tacy na środku blatu, tak by ich niechcący nie strącić, gdy będziemy po coś sięgać. Nie zapominajmy też o świecy do aromaterapii, która otuli nas przyjemnym zapachem. Niewielki bukiet świeżych kwiatów w małym wazonie podkreśli kobiecy charakter tego miejsca. Zadbaj o to, by na twojej toaletce znalazły się drobiazgi, które przywiozłaś z wakacji lub przyniosłaś z długiego spaceru – muszle, szyszki lub kasztany.

KRZESŁO DO TOALETKI

Komfort i wygoda z tym powinna się kojarzyć toaletka. Gdy siadasz przy niej wieczorem i przed lustrem zmywasz makijaż, powinnaś się czuć, jakbyś pozbywała się wszystkich trosk i wyzwań, z którymi musiałaś się zmierzyć w ciągu dnia. Przed stolikiem ustaw wygodne krzesło z oparciem. Jeśli siedzenie nie jest zbyt miękkie, połóż na nim poduszkę.

mb)

foto: 123 rf

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak wybrać tapetę do pokoju?

Jak udekorować stół na przyjęcie?

Jak zrobić bukiet jesiennych liści?

 

Inne Artykuły: