Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Jak urządzić balkon?

Jak urządzić balkon?
 Design,

Jak urządzić balkon?

26 kwietnia, 2017

Nawet najmniejszy balkon może zachwycać swoim stylem. Ważne, aby zaplanować jego przestrzeń gustownie i funkcjonalnie. Zobacz wskazówki, jak urządzić balkon na lato!

Wiosenne porządki

Instagram/@marijke_schipper

Wyrzuć z balkonu rzeczy, które zalegały tam całą zimę. Ewentualnie odśwież je. Oczyść i odnów balustradę. Umyj płytki. Jeśli są zniszczone – to czas na ich wymianę. Sumiennie umyj też zeszłoroczne meble. Sprawdź, czy nie wymagają wymiany.

Meble

Instagram/@prettylittlewanderer

Wyposaż balkon w praktyczne meble. Zależnie od jego powierzchni dobierz mniejsze lub większe wygodne krzesła i stoliczek. Zyskasz dodatkową część jadalną i do relaksu. Pomyśl o składanych stołach, jeśli masz naprawdę mało miejsca. Kup kolorowe pledy i koce. Sprawią, że balkon stanie się przytulniejszy, a w chłodne wieczory ogrzeją Cię.

Kwiaty

Instagram/@michellelivescozy
Nie musisz mieszkać w domu z ogrodem, aby cieszyć się pięknymi roślinami. Kilka donic stworzy piękną, przydomową zieloną oazę. W sklepach ogrodniczych spokojnie znajdziesz specjalne doniczki, które umieścisz na balustradzie balkonu. Ogrodnictwo nie jest Twoją mocną stroną? Wybierz zioła (które potem wykorzystasz w kuchni) i kwiaty łatwe w utrzymaniu. Możesz też pokusić się o hodowlę pomidorów albo truskawek.

Dywan


Instagram/@ev.tasarimlari

To wcale nie jest pomysł z kosmosu! Gustowny dywanik zakryje zniszczoną podłogę balkonową. Przy okazji sprawi, że miejsce to stanie się bardziej przytulne. Wybieraj wśród łatwych w pielęgnacji i wodoodpornych. Jeśli podłoga jest bardzo niszczona – nie wahaj się jej wymienić. Najlepiej wykorzystać płytki gresowe. Są uniwersalne i najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Drewniana podłoga sprawdzi się w przypadku zabudowanego balkonu. Oryginalnym pomysłem jest wykładzina imitująca trawę.

Dodatki

Instagram/@jayplusk
Wprowadź trochę nastroju na letnie wieczory. Zakup dekoracyjne świeczniki i zapachowe świece. Powieś lampki, np. modne cotton balsy. Pamiętaj, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne, pastelowe kolory. Nie przytłaczają i powiększają optycznie. Odpowiednia aranżacja balkonu sprawi, że to będzie Twoje ulubione miejsce odpoczynku!

W pięknie urządzonym balkonie będziesz chciała spędzać całe dnie! Jeśli zadbasz o wszystkie elementy, rzeczywiście możesz tam spędzać każdą chwilę. Rano z kawą i śniadaniem, po pracy przy obiedzie, a wieczorem relaksując się z książką. Pamiętaj, że pobyt na świeżym powietrzu to samo zdrowie!

Zobacz również:
HIACYNTY WIOSENNĄ OZDOBĄ DOMÓW
OGRÓD NA BALKONIE
LAMPIONY DO ZAWIESZENIA W OGRÓDKU


Opracowanie: Ilona Strzeszewska

Inne Artykuły: