Inspirander

Strona główna / Styl życia / Jak uporządkować garderobę

Jak uporządkować garderobę
 Styl życia

Jak uporządkować garderobę

3 czerwca, 2008

Każda mama powinna zadbać o to, abyw jej szafie panował porządek. Wówczas zobaczysz jak na dłoni co w niej masz. A może nawet odkryjesz ubrania, o których istnieniu już dawno zapomialaś.

Dagmara Osińska

1. Posegreguj ubrania.
Zacznij od pogrupowania rzeczy według pory roku, następniewedług rodzaju (bluzki, spodnie, sukienki itp.). Jest to sprawdzony, tak więc na pewno świetnypomysł. Pamiętaj, aby nie trzymać ubrań nie wyglądających już modnie, albo takichw których źle się czujesz.

2. Zadbaj o miejscedla dziecka.
Zrób miejsce dla maluszka. Pamiętaj o tym, żeby półkaprzeznaczona dla niego znajdowała się nisko, tak aby mógł zawsze sięgnąć poswoje rzeczy.

3. Spakuj, coniepotrzebne.
Na pewno będziesz mieć więcej miejsca w szafie. W sumie tood Ciebie zależy w co spakujesz odzież z innego sezonu. Warto, przynajmniejczęść rzeczy przechowywać w workach na ubrania bądź w pojemnikach chowanych podłóżko.

4. Potrzebujeszsystemu, opracuj własny.
Najlepiej wieszać ubrania według długości, pozwoli tozapanować nad chaosem w Twojej szafie. Poza tym łatwiej będziesz mogła znaleźćto czego szukasz.

5. Każdy wieszakdobry, byle nie z drutu.
Wieszaki z drutu niszczą odzież! Drewniane, szerokie możeszprzeznaczyć na kurtki i płaszcze, dzięki nim zachowasz kształt ramion. Koszule,ubrania lniane również powinny wisieć na tych drewnianych. Wieszaki zklamerkami przeznacz na spódnice, a te z gąbką antypoślizgową na spodnie. Dladżinsów zdecydowanie lepsze są plastikowe, zapobiegają odbarwianiu. Rzeczy zdzianiny, szczególnie te długie, powinny leżeć na półce. Powieszone mogą sięzdeformować.

6. Chroń przed molami.
Kup woreczek z lawendą lub szyszkę z drzewa cedrowego. Dlamiłego aromatu i zapobiegawczo przed tymi szkodnikami możesz też wybraćprzylepce w żelu lub kulki cedrowe.

7. Wybierz się dopralni.
Zanim odwiesisz ubrania na dłużej, przyjrzyj się dokładnieczy któreś z nich nie ma plam, które z czasem niestety mogą się powiększyć. W takim przypadkukoniecznie wyczyść ubrania chemicznie, a później nie trzymaj ich w workachfoliowych.

8. Wyczyść szafę.
Po wyczyszczeniu ubrań metodą chemiczną , umyj cała szafęroztworem z mydła i wody.

9. Syndrom ?pustej"szafy.
W garderobie zrobi się sporo luźniej, kiedy zapanuje tam wkońcu porządek, więc trzeba będzie ją uzupełnić. Możesz więc zrobić listęrzeczy, których potrzebujesz, a potem odjąć od niej te, które już masz.

10. Dbaj o porządek iwymagaj tego od rodziny.
Pamiętaj o tym, żeby cała Twoja rodzina dbała o porządek. Jeślimasz dziecko w wieku przedszkolnym, sama wydawaj ubrania, starsze może samowybierać w co się ubrać.

foto:Magdalena Sobczyk/Dreamstine.com

Inne Artykuły: