Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Jak przygotować mieszkanie w 30 minut?

Jak przygotować mieszkanie w 30 minut?
 Porady,

Jak przygotować mieszkanie w 30 minut?

21 listopada, 2014

Jak przygotować mieszkanie na przyjście gości w 30 minut?

Praca, zakupy, odrabianie lekcji z dziećmi, gotowanie – tak wyglądają nasze dni od poniedziałku do piątku. Spotkania towarzyskie odkładamy na weekend. Chociaż lubimy spędzać czas z przyjaciółmi, za każdym razem, gdy goście są już w drodze, wpadamy w panikę, że nie zdążyłyśmy posprzątać mieszkania. Podpowiadamy, jak to zrobić szybko i skutecznie.

Zacznij od frontu

Przetrzyj próg drzwi wejściowych do mieszkania. Warto to robić szczególnie jesienią i zimą, gdy próg jest często zabłocony. Z pewnością nie chcesz, by goście zauważyli, że nie zdążyłaś posprzątać mieszkania, jeszcze nim wejdą do środka.

Zadbaj o zapach

Wywietrz dokładnie dom, wyrzuć śmieci. Do zlewu i muszli klozetowej wlej kubek octu winnego, zabije wszelkie zarazki i zniweluje nieświeży zapach. Goście będą mieli wrażenie, że właśnie wyszorowałaś cały dom od góry do dołu.

Odgruzuj ścieżki

Porozrzucane buty i zabawki często zalegają w przedpokoju. Zdążysz je uprzątnąć w ciągu 2-3 minut – a jest to bardzo ważne. Nie chcesz przecież, by ktoś z twoich znajomych się potknął.

Zaplanuj miejsca do siedzenia

Sprawdź, czy będziesz mogła każdego gościa wygodnie usadzić. Policz, ile osób zmieści się na sofie, przygotuj dodatkowe krzesła lub pufy, na wypadek, jeśli pojawi się więcej osób, niż się spodziewasz.

Przygotuj toaletę

Zadbaj o to, by w toalecie nie zabrakło papieru toaletowego. Wyłóż dodatkowe ręczniki. Sprawdź, czy z kosza na pranie nie wystaje żadna brudna bielizna.

Zapas przekąsek

Jeśli chcesz być spontaniczna, musisz być mimo wszystko przygotowana. Trzymaj w kuchni zapas krakersów, tortilli, oliwek, suszonych pomidorów, precli oraz kilka butelek wina. Gdy goście niespodziewanie zadzwonią, że są już w drodze, nie wpadniesz w panikę, że nie zdążysz zrobić zakupów.

Błyskawiczna walka z kurzem

Przetarcie mebli, sprzętów i podłóg z kurzu zajmie ci naprawdę mało czasu, jeśli skorzystasz z odpowiednich produktów. Masz do wyboru nasączone ściereczki, pianki w sprayu do czyszczenia wanny i prysznica oraz mopy z dozownikiem płynu do czyszczenia podłóg. Z taką pomocą odświeżysz salon i łazienkę w kilka minut.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak zorganizować porządek w szafie?

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Jak szybko i niedrogo odnowić salon?

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: