Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / Yves Saint Laurent i jego szkice

Yves Saint Laurent i jego szkice
 Inspirander poleca,

Yves Saint Laurent i jego szkice

15 października, 2017

Dla miłośników mody mamy dobrą wiadomość. Już w dniu 17 października 2017 r. w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego obejrzycie film „Yves Saint Laurent i jego szkice” w reżyserii Loïca Prigenta.

Dokument upublicznia światu piękne i unikalne prace człowieka geniusza,  francuskiego projektanta, Yves Saint Laurenta, który sprawił, że na modę spojrzeliśmy z zupełnie nowej perspektywy. Od jego czasów ta dziedzina stała się podróżą w świat Maroka, orientalnych wzorów i malarstwa Picassa.

Yves Saint Laurent to nie tylko jeden z nabardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie, ale również ikona współczesnej elegancji. Legendarny projektant ubrał kobiety w smoking i kultowe krótkie sukienki w geometryczne wzory. Wszystkie kreacje spod znaku YSL powstawały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – który zasłynął także jako uzdolniony ilustratow mody wszechczasów. W archiwach fundacji Pierre Bergé – Yves Saint Laurent przechowywane są tysiące niepublikowanych dotąd prac – od wczesnych lat Saint Laurenta po jego ostatnią kolekcję z 2002 roku. Reżyserowi filmu, Loïcowi Prigentowi jako pierwszemu udało się zdobyć do nich dostęp. Prace wzbogacone komentarzami historyków mody, dawnych współpracowników Yves Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé – męża projektanta, to opowieść nie tylko o życiu i wielkiej karierze projektanta, ale także historia mody w pigułce. Film to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy modą się pasjonują. Polecamy !

Tytuł polski: Yves Saint Laurent i jego szkice
Reżyser: Loic Prigent
Producent: Elodie Bernard, Laurent Bon, Yann Barthès, Loic Prigent
Dyrektor fotografii: Tristan le Guillou, Julie Lazare, Julien da Costa
Główne postaci: Pierre Bergé, Olivier Saillard, Laurence Benaim, Soizic Pfaff, Elie Top, Paule Monory, Paule Boncour
Czas trwania filmu: 60 min
Data polskiej premiery: 18 października 2017 o 19.00 – bilety do nabycia od 5.10 w Kinotece

Inne Artykuły: