Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / INSPIRANDER POLECA: 5 najlepszych concept store w Mediolanie

INSPIRANDER POLECA: 5 najlepszych concept store w Mediolanie
 Inspirander poleca,

INSPIRANDER POLECA: 5 najlepszych concept store w Mediolanie

2 lipca, 2018

Mediolan to bezsprzecznie miejsce wyjątkowe. Znajdziecie tutaj przepiękną architekturę np. na głównym placu miasta – Piazza Duomo. Wypijecie znakomite espresso i zjecie obłędną pastę. Nie zapominajmy jednak, że włoskie Milano to przede wszystkim stolica światowej mody, siedziba takich projektantów jak Dolce&Gabbana, Versace, Prada, Gucci, czy Valentino. Kontynuując dalej nasz cykl przewodnikowy po najciekawszych sklepach na świecie przedstawiamy Wam listę 5 najlepszych concept store w Mediolanie.

10 Corso Como

Jeżeli zapytacie się przypadkowego Mediolańczyka o najbardziej popularny concept store w mieście gwarantujemy, że zawsze usłyszycie jedną nazwę – 10 Corso Como. Sklep został otwarty w 1991 roku przez Carlę Sozzani – siostrę byłej naczelnej Vogue ItaliaFranki Sozzani. 10 Corso Como łączy w sobie wielkomiejskość z zaskakującą intymnością. Po concept store przechadzają się eleganckie kelnerki serwujące gościom kieliszki ze spritzem. Na pierwszym piętrze tego włoskiego concept store znajdziecie ubrania i dodatki – bransoletki od Martina Margiela, produkty skórzane z recyklingu, limitowane kolekcje Conversów i wiele innych. Na drugim piętrze 10 Corso Como znajduje się galeria Sozzani, w której możecie zobaczyć wyjątkowe w swoim rodzaju dzieła sztuki.

Serendeepity

Instagram/ @serendeepity_milano

Legenda głosi, że dawniej w miejscu, gdzie znajduje się obecnie Serendeepity mieszkał mądry król imieniem Ciaffer z trójką swoich synów. Książęta wyróżniały się wyjątkową wiedzą i kulturą, brakowało im jednak zdolności praktycznych. Wyruszyli zatem w podróż dookoła świata, co pozwoliło im na odkrycie swoich słabości, pokonanie strachu i dowiedzenie się wielu cennych rzeczy o sobie. Tak właśnie w skrócie przedstawia się filozofia concept store Serendeepity. W otoczeniu cudownych, unikatowych produktów, które znajdują się w sklepiE, goście mają oDkrywać siebie, swoje prawdziwe potrzeby i pielęgnować zainteresowania.

Tearose

Instagram/ @tearosexperience

Już sama nazwa tego włoskiego concept store wskazuje na to, że sercem butiku są… kwiaty! Zarówno rzadkie odmiany roślin, jak i te bardzo popularne są uroczym sąsiedztwem dla mody, design i produktów beauty, które znajdziemy na czterech piętrach tego ogrodu marzeń. Polecamy tym, którzy chcą zapomnieć na chwilę o zgiełku miasta i oddać się magicznej mocy natury!

Spectrum

Concept store dla prawdziwych miłośniczech streetwear! Oprócz pokaźnej kolekcji od liderów mody miejskiej, jak Nike, Carhartt, WIP, czy Poler, możecie zaopatrzyć się tutaj w akcesoria niezbędne do robienia profesjonalnych graffiti! Artystyczne dusze miejskie będą czuły się w mediolańskim Spectrum naprawdę dobrze.  

Vintage 55

Instagram/ @vintage55officialpage

Założony w 1997 roku, Vintage 55 na początku zajmował się przede wszystkim importem amerykańskiej odzieży do Włoch. Na przestrzeni 20 lat sklep niesamowicie rozwinął swoją działalność i obecnie oprócz posiadania w swoim asortymencie kultowych marek z propozycjami vintage, promuje też swoją własną linię.

Sprawdź też:

INSPIRANDER POLECA: 7 najlepszych concept store w Londynie
INSPIRANDER POLECA: 5 najlepszych concept store w Berlinie
Paris Fashion Week – najmodniejsze i najciekawsze miejsca w Paryżu

Inne Artykuły: