Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / INDYJSKI FESTIWAL FILMOWY W POLSCE

INDYJSKI  FESTIWAL FILMOWY W POLSCE
 Inspirander poleca,

INDYJSKI FESTIWAL FILMOWY W POLSCE

11 października, 2017

Polecamy pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce

Serię filmów można obejrzeć w dniach 8-11 października 2017 r. w Kinotece (Pałacu Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp na seanse jest bezpłatny, wystarczy rejestracja online na stronie kina. Festiwal filmowy jest zorganizowany m.in. przez Indian Film Festival Worldwide oraz Images & Worlds pod patronatem Ambasady Indii w Polsce.

Gala Otwarcia Indyjskiego Festiwalu Filmowego odbyła się w 8 października o godzinie 19:00 w Kinotece. W uroczystości wzięli udział reprezentanci przemysłu filmowego m.in. Raahul Mittra, Rajesh Mapuskar i Mikhil Musale.

W programie przewidziano m.in. filmy takie jak „Dear Maya” (dramat), Veentilator (komediodramat),  Wrong Side Raju (thriller),  Saheb Biwi aur Gangster returns (thriller), Sarkar 3 (thriller polityczno-kryminany) oraz „Oh my God” (komedia).

Indyjski Festiwal Filmowy to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, podczas którego możemy zapoznać się z wieloma odmianami indyjskich ekranizacji. Wierzymy, że program przyciągnie zainteresowanie miłośników filmów międzynarodowych.

Opracowanie: Ilona Jaworska

 

Inne Artykuły: