Inspirander

Strona główna / Styl życia / Historia jednego samochodu

Historia jednego samochodu
 Styl życia

Historia jednego samochodu

30 marca, 2020

Historia danej marki rozpoczęła się w 1937 roku.

Została ona założona przez Niemiecki Front Pracy, a jej siedziba zlokalizowana była w miejscowości Wolfsburg. Nazwa firmy w tłumaczeniu z języka niemieckiego oznacza „samochód ludu”. Dane motto odnosiło się w szczególności do pierwszego modelu danej marki. Pierwszym samochodem dostępnym w produkcji masowej, który zjechał z linii montażowej, był model Type 1, znany także Käfer (Beetle). Jego popularność była związana z jego wyjątkową przystępnością cenową. Dany model samochodu został zaprezentowany publice w 1938 roku i był produkowany aż do 2003
roku. W pracach rozwojowych nad modelem Beetle brał udział sam
Ferdinand Porsche. Dany model stał się popularny na całym świecie i
wyprodukowano go w ponad 21 milionach egzemplarzy. Brał on udział w wielu rajdach samochodowych, filmach, grach oraz odcisnął swoje piętno jako produkowany masowo, przystępny cenowo, niezawodny i atrakcyjny samochód. 

Nowoczesny zakres dostępnych modeli Volkswagena obejmuje
następujące modele: 3-drzwiowego i 5-drzwiowego hatchbacka Up!,
5-drzwiowego hatchbacka Polo, Golfa (w wersji hatchback i kombi),
Golfa SV, Passata (w wersji sedan i kombi), SUV-y Tiguan, Touareg i
T-Roc, crossovery Touran i Sharan, off-roadera Amarok oraz luksusowego sedana Atreon. Firma dotrzymuje kroku nowoczesnemu światu i czynnie działa na rzecz ochrony środowiska, dzięki czemu modele Up! Oraz Golf oferowane są w wariantach z silnikami elektrycznymi. Poza samochodami osobowymi koncern Volkswagen Group oferuje pojazdy użytkowe. Są nimi minivany oraz minibusy. Części do golfa można znaleźć tutaj rexbo.pl.

W danej kategorii znajdują się modele Caddy,
Saveiro, Transporter, Caravelle, California i Crafter. Zaczynając od
swojego pierwszego modelu, samochody oznaczone emblematem VW
wyróżniają się swoją niezawodnością, wysoką jakością oraz wydajnością paliwową. Modele Polo i Golf na przełomie wielu lat zostały uhonorowane takimi renomowanymi nagrodami jak tytułem „Samochodu Roku”, „Motor Trend Car of the Year” w Stanach Zjednoczonych oraz „Europejskiego Samochodu Roku”. Asortyment firmy jest w stanie zaspokoić potrzeby praktycznie wszystkich możliwych konsumentów. W 2018 roku na świecie sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy tych samochodów, co odzwierciedla popularność danej marki motoryzacyjnej.

Inne Artykuły: