Inspirander

Strona główna / Styl życia / Hiacynt doniczkowy zimowym prezentem

Hiacynt doniczkowy zimowym prezentem
 Styl życia

Hiacynt doniczkowy zimowym prezentem

15 grudnia, 2009

Dostępny na rynku od listopada hiacynt doniczkowy może zdobić wnętrza i pełnić rolę niebanalnego prezentu pod choinkę.

W okresie świąt Bożego Narodzenia pragniemy nadać naszym wnętrzom niezwykły charakter i poczuć świąteczną atmosferę. Choć jest wiele sprawdzonych dekoracji, często zastanawiamy się nad tym, czym zaskoczyć naszych bliskich, w jaki sposób przygotować świąteczną kompozycję i jakie dobrać rośliny, aby święta pozostały na długo w pamięci.

Zaskocz znajomych!

Podpowiedzią dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań mogą być hiacynty doniczkowe, dostępne na rynku już od listopada. Ich niezwykły zapach, kolor i żywotność sprawia, że pasują do każdego stylu i na każdą okazję – święta, Sylwester, noworoczne przyjęcie – zarówno jako prezent jak i dekoracja.

Występują w bogatej kolorystyce: czerwieni, fiolecie, żółci, różu, pomarańczy, niebieskim i bieli, oraz w licznych odcieniach. Dostępnych jest wiele odmian, w tym hiacynty wielokwiatowe posiadające złączone cebule (5 do 7), z których wyrasta nawet po kilka łodyg z kwiatami. W przeciwieństwie do eleganckich i tradycyjnych hiacyntów, są luźne i frywolne.

Jak udekorować doniczkę z hiacyntem

Oryginalna budowa hiacynta sprawia, że można go wyeksponować na wiele sposobów. Jednym z przykładów jest wydobycie piękna cebuli, symbolizującej życie. Można ją umieścić w szklanym naczyniu, tak żeby w wodzie zanurzone były jedynie korzonki. Udekorowana różnymi świątecznymi dodatkami jest idealną ozdobą stołu, komody czy kawowego stolika.

Innym przykładem dekoracji może być ustawienie obok siebie kilku hiacyntów w jednakowych doniczkach. Zdobiąc je świątecznymi dodatkami uzyskamy oszałamiający efekt.

Piękną aranżację można stworzyć eksponując na ozdobnym talerzu świąteczne bombki oraz hiacynty, których doniczki będą przysłonięte korą lub mchem.

Ciekawą kompozycją będą również ustawione obok siebie pojedyncze hiacynty w szklanych wazonikach.

Dla osób ceniących tradycję, podpowiedzią jest czerwony hiacynt, który pięknie współgra z bielą obrusa i porcelany.

Pielęgnacja

Hiacyntom doniczkowym trzeba zapewnić stałe nawodnienie i odpowiednią temperaturą (16 – 20˚ C). To sprawi, że zakwitną w ciągu trzech tygodni. Ważne jest również, by unikać wysuszania ziemi w doniczce. Przy właściwej pielęgnacji, hiacynty nie wymagają  dodatkowych odżywek.

Hiacynt jest dostępny na rynku od początku listopada do końca marca. Czasami można się go spodziewać w październiku i kwietniu. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy pragną zakosztować wiosny zimą.

Biuro Kwiatowe Holandia

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: