Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / Gdzie warto bywać podczas tygodnia mody w Mediolanie?

Gdzie warto bywać podczas tygodnia mody w Mediolanie?
 Inspirander poleca,

Gdzie warto bywać podczas tygodnia mody w Mediolanie?

27 lutego, 2017

Przewodnik po Milan Fashion Week 

To nic, że nie masz zaproszenia na pokaz najnowszej kolekcji Gucci. Fashion Week w Mediolanie to czas, w którym każda ulica włoskiej stolicy mody zamienia się w swoisty wybieg. Marzysz o spotkaniu Anny Dello Russo i Alexy Chung? Zobacz najważniejsze punkty na mapie Mediolanu i dowiedz się gdzie śpią, piją i jedzą redaktorzy mody oraz prawdziwe It Grils podczas Milan Fashion Week!  

Śpij razem z ekipą Vogue

Położony w samym sercu Quadrilatero della Moda, hotel Four Seasons to najczęściej wybierany punkt noclegowy, podczas mediolańskiego tygodnia mody. Właśnie tutaj w takcie poprzednich edycji, zatrzymywała się modowa śmietanka z Anną Wintour na czele. Równie obleganym miejscem podczas Milan Fashion Week jest Palazzo Parigi. Hotel, tak samo jak branża mody, znany jest z dochowywania tajemnic. Jeżeli jednak marzy Ci się spotkanie prawdziwych gwiazd, dobrze jest zarezerwować pokój w The Park Hyatt – najlepszym punkcie obserwacyjnym życia celebrytów.

Zjedz i napij się drinka w towarzystwie Miroslavy Dumy

Fashion Week w Mediolanie to nie tylko bieganina między pokazami. Redaktorzy, It Girls oraz modelki też potrzebują chwili dla siebie. La Veranda to idealne miejsce na śniadanie. Zasiadając w Da Giacomo nie tylko zasmakujesz w tradycyjnej kuchni toskańskiej. Tu najprawdopodobniej miniesz się w drzwiach z Rihanną, a przy stoliku obok zasiadać będzie Giorgio Armani. W Bice możesz natknąć się na Kate Moss, Care Delevingne i Annę Wintour. Rezerwację w odznaczonej dwoma gwiazdkami Michelin restauracji Seta należy planować tygodniami, jednak naprawdę warto. Nie zapominajmy, że tak jak my mamy swoje happy hours, tak mediolańczycy mają swój aperitif. Bywalcy Milan Fashion Week po godzinach udają się na pobudzającego drinka i drobne przekąski do Il Bar w hotelu Bulgari. Ważnym punktem na gastronomicznej mapie modowej stolicy Włoch jest Bar Luce. Nie ważne czy trwa Fashion Week w Mediolanie, czy nie. To miejsce musisz odwiedzić! Kawiarnia zaprojektowana przez Westa Andersona, to dziecko Fondazione Prada – kulturalnej instytucji, obok której nie można przejść obojętnie.

Rób zakupy jak prawdziwa It Girl!

Oczywiście warto tam zajrzeć zawsze. Jednak jeżeli zrobisz to w trakcie Milan Fashion Week, możesz być pewna, że spotkasz na swojej drodze wiele osobistości z branży fashion. Tydzień mody nie sprzyja długim zakupom, jednak nikt, kto jest w Mediolanie, nie odpuści sobie tych lokalizacji. SO-MILANO to jedno z najnowszych miejsc na zakupowej mapie Włoch. Concept store oferuje projekty wyselekcjonowanych projektantów, sztukę oraz książki. Do listy zakupowych miejsc koniecznie dopisz kultowy 10 Corsco Como. Ta perełka to połącznie kawiarni, księgarni, hotelu, galerii sztuki i butików najsłynniejszych domów mody w jednym! Bardziej niż pewne, jest to, że bywalcy pokazów ruszą na spacer po Złotym Trójkącie. W jego skład wchodzą ulice Via della Spiga, Via Sant’Andrea oraz Via Montenapoleone, na których podczas swojej przechadzki będziesz mogła podziwiać najpiękniejsze sklepowe witryny. Rzecz jasna, mało kogo stać na tak ekskluzywny shopping. Bardziej niż na samo kupowanie, przygotuj się na ogromne doznania estetyczne w otoczeniu pięknych przedmiotów.


Opracowanie: Karina Sulich

 

  

Inne Artykuły: