Inspirander

Strona główna / Styl życia / Francuski sen z marką Carre Blanc

Francuski sen z marką Carre Blanc
 Porady,

Francuski sen z marką Carre Blanc

4 sierpnia, 2020

Historia Carre Blanc rozpoczęła się w 1982 roku, kiedy to młody projektant Bernard Levinger otworzył w Rouen małe atelier z tekstyliami dla domu. Na pierwszy rzut oka Bernard swoim projektem nie różnił się od innych nowicjuszy na tym rynku. Ale to tylko pozory. 
 
Bernard Levinger wykazał się wielkim sprytem i przemyślaną zuchwałością. W ślad za modą na lekkie, stonowane tekstylia w stylu pasterskim zaprezentował zupełnie inną kolekcję – pstrokatą, eklektyczną i bardzo zapadającą w pamięć. Prowokacyjna była nie tylko sama kolekcja, ale również i jej nazwa – Carre Blanc (biały kwadrat). Ale towary Bernarda były tak interesujące, że wybaczono mu wszystko: ironiczne nazwisko i aluzję do słynnego „czystego działania” Malewicza, a nawet demonstracyjne zaniedbanie panujących trendów. Rok później kolekcja Carre Blanc stała się nazwą nowego znaku towarowego.

Jakość, w połączeniu z sztuką przyniosły efekt, który szybko został doceniony w środowiskach elit. Szwedzka królowa Sylvia czy Margaret Thatcher znalazły się na stałej liście klientów.

Dużym osiągnięciem okazała się również produkcja ręczników na sławny turniej tenisowy Rolland Garos.

Dziś CARRE BLANC wciąż zaskakuje ciekawymi wzorami, tworzy trendy i inspiruje, wypełniając nasze domy elegancją oraz wspaniałą historią.

Wystarczy raz kupić produkty  CARRE BLANC – pozostaniesz klientem marki na zawsze, – mówi wydawczyni Inspirander.pl Natalia Głowacka

Zdrowy sen. Jak szybko zasnąć? 

Aksamitne, gustowne, najwyższej jakości pościele, kołdry i poduszki. Bardzo bogata oferta pozwala na ciągłe odkrywanie nowych wzorów i kolorów. Pościel, znajdująca się w centralnym punkcie sypialni, odgrywa niezmiernie ważną rolę w wystroju wnętrza. Podkreśla lub tonuje kolory, rozpala lub wycisza nastrój, wprowadza spokój, zapach i odprężenie do sypialni, która jest naszym miejscem samotności i odpoczynku.
Taka właśnie jest pościel CARRE BLANC.  Stylowa i wykwintna, ale przede wszystkim oferująca najwyższą jakość. Bawełna perkalowa, satynowa czy len to materiały zarówno bardzo trwałe, jak i przyjemne w dotyku. Na dodatek pościele mogą być malowane, haftowane lub gładkie. Inspiracja impresjonizmem, akwarele czy tropikalne rośliny jak z obrazu to przykłady niesamowitych  pościeli zaprojektowanych przez CARRE BLANC.

CARRE BLANC w kuchni 

Tekstylia sypialniane  to nie jedyna propozycja od CARRE BLANC. Gustowne urozmaicenie kuchni stanowią kolorowe ściereczki. Wykonane z najwyższej jakości tkanin – z niesamowitą jakością wykończenia. Znajdziemy tu całą paletę kolorów i wzorów, z ciekawymi i pomysłowymi haftami. Niektóre kolorowe – rozluźniające atmosferę, inne – przeciwnie, wprowadzające do kuchni elegancką powagę. Są tu również rękawice i fartuchy, będące codziennym wyposażeniem kuchni.

CARRE BLANC w łazience

Nieodłączną częścią kolekcji tekstyliów marki są ręczniki i szlafroki. Te od CARRE BLANC są niesamowicie delikatne, miękkie i eleganckie. Doskonale chłoną wodę i są przepięknym dodatkiem wystroju wnętrza. Posiadają piękne hafty, wykonane z wysokiej jakości bawełny, wyjątkowo przyjemne w dotyku. Wykonane w 100 % z bawełny są bardzo przyjazne dla naszego ciała. Wybór produktów jest bardzo duży, od jaskrawych do stonowanych kolorów, od szlafroków z haftami i kapturem do gładkich i tradycyjnych.
Wszystko szykowne i w dobrym tonie – francuska elegancja!

Projektanci CARRE BLANC traktują domowe tekstylia całościowo, nie zapominając również o dzieciach. Znajdziemy tu wszystko, co jest obecne w kolekcji dla dorosłych – pościele, ręczniki, szlafroki, ale również maskotki czy przytulanki. Doskonała jakość bawełny, piękne, żywe lub pastelowe kolory i cudowne hafty utrzymane w najlepszym, klasycznym stylu z pewnością przypadną do gustu małym domownikom.

Inne Artykuły: