Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Filmowy dokument o karierze i życiu Driesa van Noten

Filmowy dokument o karierze i życiu Driesa van Noten
 Kultura,

Filmowy dokument o karierze i życiu Driesa van Noten

3 listopada, 2016

W tym roku nie tylko Alexander McQueen doczekał się zapowiedzi dwóch filmowych odsłon swojej burzliwej biografii. Teraz świat obiegła informacja o produkcji filmu o życiu i karierze Driesa van Noten.

Nowa produkcja ma opowiadać o pracy belgijskiego projektanta i ogromnym wkładzie artysty w świat współczesnej mody. Od lat Dries van Noten nieprzerwanie zachwyca świat nowatorskim i ciekawym podejściem zmieniając panujące trendy i stając się inspiracją do kolejnych pokoleń designerów.

{images}

Z inicjatywy Reinera Holzemera powstał autorski dokument o życiu projektanta. Holzemer, reżyser, producent i scenarzysta najnowszego obrazu, planuje premierę na przyszły rok. Jak przyznaje twórca filmowej biografii, bardzo trudno było przekonać van Notena do zwierzeń przed kamerą. Belgijczyk niechętnie i z rezerwą podchodził do pomysłu spowiedzi na dużym ekranie i opowiadania o swoich pasjach, kreatywności i intymnej, osobistej wizji świata. Jednak reżyser uparcie zbierał materiały, przez rok towarzysząc van Notenowi.

Film skupiony na ponad 25 latach kariery projektanta będzie złożony z materiałów archiwalnych oraz osobistych wypowiedzi van Notena o procesie powstawania projektów od szkicu aż do efektu finalnego i głównych inspiracjach. Kamera towarzyszy van Notenowi w pracowni i domu, przybliżając nam jego pasję i sposób tworzenia kolekcji. Na dużym ekranie osobę wielkiego mistrza z Antwerpii przybliżą nam także postacie z branży. Wśród zebranych do filmu źródeł znajdą się między innymi wywiady i wypowiedzi Iris Apfel, Pameli Golbin oraz Suzy Menkes. 

Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: