Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Dom w stylu vintage

Dom w stylu vintage
 Porady,

Dom w stylu vintage

3 października, 2009

Elegancja i oryginalność sprawia, że styl vintage najbardziej odpowiada osobom twórczym, które stawiają na indywidualność i cenią dobry design. Wnętrza dekorowane meblami, których wzornictwo nawiązuje do minionych dekad są zawsze nietuzinkowe i mają swój niepowtarzalny charakter. Otwórz swój dom na styl vintage.

Wbrew pozorom urządzenie domu w stylu vintage wcale nie musi wiązać z dużym wydatkiem. Nie chodzi bowiem o kupno antyków, tylko wyszukanie mebli związanych z minionymi epokami. Przy czym w jednym wnętrzu możemy mieszać dowolne wzory i formy – np. oryginalną meblościankę z lat 60. z przedwojenną pikowaną kanapą i krzesłem ze sklejki.

GDZIE KUPOWAĆ MEBLE W STYLU VINTAGE?

Ponieważ są to meble używane, warto najpierw popytać rodziny i przyjaciół, czy nie mają na strychu starych niepotrzebnych rzeczy. W wielu domach kurzą się w piwnicach i komórkach stare krzesła i fotele z lat 60. – kiedy to polski design święcił prawdziwe tryumfy. Prawdziwi pasjonaci vintage wyszukują różne dawne designerskie perełki nie tylko na targach staroci, ale także na śmietnikach. Dobrym miejscem na szukanie mebli vintage są aukcje internetowe, można też przeglądać ogłoszenia w gazecie – często ktoś chce pozbyć się starych szaf, kanap, kredensów nawet za darmo.

NOWE JAK STARE

Nie musisz urządzać całego mieszkania w stylu vintage, oryginalny efekt uzyskasz łącząc elementy retro z nowoczesnymi. Możesz też wybrać tylko dodatki stylizowane na starodawne – puszki i słoiki w kuchni, stary fotel w salonie, lub narzuta w stylu boho z frędzlami na kanapę. Takie drobne elementy nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru. Aby jeszcze bardziej uprościć sobie zadanie, wystarczy po prostu kupić meble, które są stylizowane na vintage.

FOTEL STOCKHOLM, IKEA

Klasyczny i wygodny fotel, którego forma nawiązuje do słynnego „uszaka” zaprojektowanego przez Granta Feathersona.

STÓŁ ELEONORE, WESTWING

Okrągły stół z drzewa dębowego idealnie pasuje do stylistyki wnętrza vintage.

DZBANEK DUKA

Nie musisz kupować mebli retro do kuchni, wystarczą oryginalne lub stylizowane na vintage dodatki. 

 

(mb)

foto: 123 rf oraz materiały prasowe (zdjęcia produktów)

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak urządzić toaletkę?

Jak wybrać tapetę do pokoju?

Jak szybko i niedrogo urządzić salon?

Inne Artykuły: