Inspirander

Strona główna / Styl życia / Dobre pomysły na różne okazje

Dobre pomysły na różne okazje
 Styl życia

Dobre pomysły na różne okazje

11 września, 2008

Jeśli jesteś bardzo zajęta:

– skorzystaj z różnorodnej oferty i wybierz zdrowe i niewymagające długich przygotowań dania gotowe czy półprodukty. Stereotypem jest myślenie, iż tylko parogodzinne stanie w kuchni i żmudne przygotowania mogą zagwarantować, że posiłek będzie miał walory zdrowotne. Skorzystaj z naszej podpowiedzi na szybki, a przy tym bogaty w niezbędne składniki odżywcze obiad. Co ważne, jest on tak samo zdrowy i dla taty i dla dziecka: Obiad/kolacja na dzień pełen zajęć: przygotuj: kaszę kuskus (wystarczy zalać wrzątkiem!), paluszki rybne, sałatkę z kiszonej kapusty (+ 1 starta marchew, natka pietruszki i oliwa z oliwek) lub z ogórka kiszonego i pora (pokrojone w paski, wymieszane z natką i oliwą z oliwek). Do tego kubek naturalnego jogurtu i pełnowartościowy obiad – gotowy! (do usmażenia w 4 minuty!),

Jeśli nastąpiła niespodziewana zmiana planów:

Staraj się zaopatrywać dom raz w tygodniu. Pełna lodówka, czy zapas różnorodnych warzyw na surówki pozwolą Ci bez wysiłku przygotować w każdej chwili coś smacznego i zdrowego.

Jeśli rzadko siadacie przy wspólnym stole:

Koniecznie zmień przyzwyczajenia – przekonasz się, że już wkrótce wspólne posiłki staną się najbardziej wyczekiwaną chwilą dnia, przyniosą wszystkim dużo pożytku i zacieśnią więzy rodzinne. To dobry czas na przerwę w codziennej bieganinie i na rozmowy z bliskimi. Ponadto, jak wynika z badań, dzieci jedzące wspólnie z rodzicami mają zwykle zdrowsze zachowania żywieniowe. Na wspólne posiłki warto przygotować ulubione dania nie tylko dzieci, ale wszystkich zasiadających do stołu. Dzięki temu dzieci nauczą się jeść różne dania i przy okazji mogą polubić nowe potrawy, których, być może, nie spróbowałyby w innej sytuacji.

Jeśli zostaną jakieś resztki, np. z obiadu:

Wykorzystaj je, oszczędzając przy tym i czas, i pieniądze! Jest wiele możliwości i przepisów na pyszne potrawy, do których przyda się np. to, co zostanie z kurczaka – m.in. sałatki (np. z ryżem, groszkiem zielonym, kukurydzą, dymką i lekkim majonezem), kanapki, zapiekanki (np. z makaronem i tartym serem albo ziemniaczana z czosnkiem i porami), pizza i wiele innych.

Inne Artykuły: