Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Do czego można wykorzystać cytrynę?

Do czego można wykorzystać cytrynę?
 Porady,

Do czego można wykorzystać cytrynę?

3 grudnia, 2014

Do czego można wykorzystać cytrynę?

Przeważnie używamy jej tylko w kuchni, nieświadomi tego, że ten popularny owoc to prawdziwe remedium. Wybiela, odświeża i łagodzi ból. Sprawdź, czego nie wiedziałaś o cytrynie.

Jeśli nagle zacznie boleć nas ząb, a nie znajdziemy w domu środków przeciwbólowych, możemy sięgnąć po cytrynę. Odrobinę soku wymieszanego z solą warto przyłożyć na chwilę na bolące miejsce. Po chwili poczujemy ulgę.

Sok z cytryny usunie chwasty. Jeśli mamy problem w ogródku z panoszącymi się chwastami, wystarczy skropić je sokiem z cytryny, przestaną rosnąć w tym miejscu.

Cytryna odświeży podwiędłe liście sałaty. To warzywo bardzo szybko traci swoją świeżość, zwiotczałe i pociemniałe liście sałaty nie nadają się do jedzenia. Zanim je wyrzucimy, zróbmy reanimację. Włóżmy sałatę do miski z zimną woda i sokiem z cytryny. Po upływie 30 minut wyciągamy liście i wkładamy do lodówki na godzinę. Po takim zabiegu znowu będą świeże i soczyste.

Pieczenie i swędzenie po ukąszeniu komara lub innego owada? Zamiast rozdrapywać ranę, lepiej ją skropić sokiem z cytryny (o ile rana nie krwawi). Od razu poczujemy ulgę.

Mieszanka sody oczyszczonej i soku z cytryny to najlepszy pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Jeśli chcemy odświeżyć wnętrze lodówki, wstawmy miskę z przygotowaną pastą na całą noc. Rano po otwarciu lodówki nie poczujemy żadnego przykrego aromatu.

Dzięki cytrynie pozbędziesz się z domu mrówek. Skrop miejsca, w których występują sokiem, a owady się więcej już nie pokażą.

Zabrudzona tarka to nie lada problem, trudno oczyścić zapchane serem żółtym lub owocami dziurki. Tutaj też pomoże cytryna. Wystarczy zetrzeć miąższ, by oczyścić tarkę.

Chcesz wybielić zażółcone paznokcie? Namocz opuszki palców w ciepłej wodzie z sokiem z cytryny, płytki znów staną się białe.

(mb)

foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Naturalne odświeżacze powietrza

Ocet winny w porządkach domowych

7 naturalnych środków do czyszczenia

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: