Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Do czego można wykorzystać białko?

Do czego można wykorzystać białko?
 Porady,

Do czego można wykorzystać białko?

14 listopada, 2009

Do czego można wykorzystać białko?

Gdy pieczemy biszkopt lub robimy sos beszamelowy, zawsze zostają nam niewykorzystane białka. Wbrew pozorom wcale nie są bezużyteczne. Możemy je wykorzystać na kilka różnych sposobów, niekoniecznie w kuchni.

POLEROWANIE SKÓRY BIAŁKIEM

Chcesz, by skórzane buty, torebka lub kurtka odzyskały blask? Wypoleruj je bawełnianą szmatką posmarowaną niezmąconym białkiem. W ten sposób nie tylko wyczyścisz skórzaną powierzchnię, ale także zabezpieczysz ją przed pękaniem i zarysowaniem. Jeśli zabraknie ci pasty do butów, możesz śmiało wykorzystać białko.

BIAŁKO DZIAŁA JAK KLEJ

Białko może nam zastąpić klej, jego gęsta i kleista konsystencja idealnie się do tego nadaje. Jeśli chcemy przykleić brokat na papier lub naklejkę na papierowe opakowanie, możemy wykorzystać białko.

BIAŁKO JAKO FARBA

Chcesz zrobić domowym sposobem nietoksyczną farbę? Wymieszaj białko z kolorowymi pigmentami. Taką mieszankę możesz wykorzystać, by pomalować niewielkie meble lub wykonać malunek na ścianie.

BIAŁKO JAKO ODŹYWKA DO KWIATÓW

Jeśli masz w domu kwiaty doniczkowe o podłużnych liściach, możesz wykorzystać białko wymieszane z letnią wodą, by je nawilżyć i nadać im blasku. W tym celu najpierw zetrzyj z nich kurz, a następnie przetrzyj je watą nasączoną mieszanką wody i białka.

BIAŁKO JAKO DODATEK DO PSIEJ KARMY

Jeśli w trakcie pieczenia i gotowania zostaną ci białka jajek, dodaj je do psiej lub kociej karmy. Tym samym wzbogacisz ją o witaminy, minerały i proteiny, a twój pupil będzie miał dzięki miękką i błyszczącą sierść. Nie radzimy jednak podawać surowego białka, wrzuć je wcześniej na wrzącą wodę, by się ścięło.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Nietypowe zastosowanie foli aluminiowej

Ocet winny w porządkach domowych

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: