Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / “Designed by Apple in California” – kronika projektów Apple

“Designed by Apple in California” – kronika projektów Apple
 Design,

“Designed by Apple in California” – kronika projektów Apple

20 listopada, 2016

Foto książka poświęcona pamięci Steve’a Jobs’a odsłania przed nami historię designu największej i najbardziej rozpoznawalnej marki świata

Tuż przed świętami firma Apple ogłosiła wydanie pierwszej książki poświęconej historii projektowania. Publikacja była przygotowywana od 8 lat i w końcu, po 20 latach działalności Apple, przyszedł czas na podsumowanie ogromnej, nieograniczonej wyobraźni inżynierów, projektantów i artystów tworzących dla firmy.

{images}

W książce znalazło się ponad 450 zdjęć wszystkich produktów Apple, od pierwszego iMaca stworzonego przez Steve’a Jobsa w 1998 roku, aż po precyzyjny Apple Pencil dla iPada Pro dedykowany przez Andrew Zuckermana nieograniczonym możliwościom współczesnej grafiki.

Publikacja pieczołowicie ilustruje proces powstawania najlepszych produktów marki. W “Designed by Apple in California” znajdziemy dokładną dokumentację technik, materiałów i narzędzi dzięki, którym powstawały kultowe urządzenia z nadgryzionym jabłkiem.

Jak podkreślają twórcy najnowszego projektu, “Designed by Apple in California” jest książką nie tyle o projektowaniu, ale sposobie myślenia i założeniach jakie chcieli osiągnąć twórcy legendarnych urządzeń. Przez dwie dekady artyści Apple tworzyli najbardziej innowacyjne i nowoczesne projekty opatrzone niezwykłym i niepowtarzalnym designem. Nowa książka odkrywa przed nami świat wyobraźni i techniki Apple.

Publikacja będzie dostępna w dwóch wydania, mniejszym i większym formacie, na stronie firmy Apple w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Korei, Japonii i Tajwanie, a także w wybranych salonach Apple Store.


Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: