Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Naturalne świece w domu

 Design,

Naturalne świece w domu

31 grudnia, 2020

Świece naturalne – coraz  więcej osób docenia ich właściwości i coraz częściej goszczą w naszych domach. Światło świec rozprasza ciemność, ale też uspokaja i relaksuje. Naturalne składniki nie tylko koją nasze zmysły, ale też mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak wykorzystać je w naszych wnętrzach z korzyścią dla designu i naszego samopoczucia. 

Dlaczego świece naturalne?

Choć wyglądają i pachną pięknie – większość dostępnych na rynku produktów to świeczki, które zawierają parafinę i stearynę, a spalając się, emitują substancje szkodliwe dla środowiska i zdrowia człowieka. W sposób szczególny należy ich unikać w pomieszczeniach zamkniętych, w których śpimy i spędzamy na co dzień dużo czasu. Podczas spalania świeczek bazujących na nafcie wydobywają się toksyczne substancje lotne, takie jak toluen, benzen, formaldechyd, które nie tylko zatruwają organizm, ale też powodują podrażnienia oczu, nosa, gardła, wywołują kaszel lub wysypkę. Na dłuższą metę mogą stać się bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego warto sięgnąć po ich bezpieczne, naturalne odpowiedniki o delikatnej woni – naturalne świece. Nastał czas długich, zimnych wieczorów – może to jest właśnie ten moment?

Naturalne świece w domu – jak je rozpoznać?

Świece naturalne są wykonywane w 100% z wosków naturalnych, nie poddawanych procesom chemicznym. Są to najczęściej woski roślinne lub ich mieszanki – wosk sojowy, rzepakowy, kokosowy, ale też pszczeli. Aby mieć pewność, że świeczka nie zawiera żadnych domieszek szkodliwych substancji, należy wybierać sprawdzone, profesjonalne butiki i marki, które udzielają precyzyjnych informacji odnośnie składu – szczególnie na opakowaniach. Poza tym czyste woski roślinne charakteryzują się tym, że są zazwyczaj miękkie, dlatego naturalne świece spotyka się najczęściej w szklanych pojemnikach. Warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki się spalają. Świece bazujące na naturalnych składnikach wypalają się „czysto” i nie kopcą, a ich woń, bazująca na oryginalnych olejkach eterycznych, jest delikatna.

335,00 
86,00 
112,00 
299,00 

Naturalne świece w domu dla Twojego zdrowia!

Ogień naturalnych świec wprowadza nastrojową atmosferę, relaksuje, wycisza, poprawia samopoczucie. Udowodniono naukowo, że świeca z wosku pszczelego zawiera flawonoidy, które działają na organizm człowieka przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dezynfekuje i oczyszcza powietrze z grzybów i pleśni oraz likwiduje szkodliwy dym tytoniowy. Naturalne świece zapachowe, wypełnione woskiem roślinnym i olejkami eterycznymi mają również właściwości aromaterapeutyczne. Zapachy pobudzają zmysły, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą stres i poprawiają koncentrację – aromaterapia od wieków wykorzystywana jest w przywracaniu równowagi ciała i łagodzeniu bólu. Skorzystaj z ich dobroczynnych właściwości – zapal świeczkę, otul się kocem i po czuj, jak napięcie znika!

Naturalne świece – wykorzystaj ich piękno w swoim domu!

Świece i świeczniki stały się zarówno stylowym, jak i praktycznym elementem zdobiącym wnętrza naszych domów. Doskonale komponują się w połączeniu z naturalnymi tworzywami, tkaninami oraz roślinami. Ich piękno i styl możesz wyeksponować, umieszczając je w szklanych naczyniach lub w ich pobliżu – szkło pięknie odbija światło, nadając  świecom eleganckiego charakteru. Naturalna świeca będzie również wyglądała efektownie w wiszących, szklanych lampionach marki Madam Stoltz. Piękne, oryginalne lampiony marki Broste Copenhagen to z kolei propozycja dla wielbicieli bambusa i drewna. 

Naturalne świece w domu – ciekawa inspiracja

Stwórz samodzielnie wyjątkową dekorację do swojego domu, wykorzystując wyjątkową witrynę Advent wykonaną z metalu i szkła. Wybierz naturalne świece, suszone lub żywe rośliny, które doskonale będą się w niej komponować. Dekorację możesz zmieniać w zależności od pory roku lub wykorzystać jako ozdobę świąteczną. Prawda, że sprytne?

Zobacz inne inspiracje

339,00 
77,00 
489,00 
99,00 

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: