Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu
 Porady,

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

29 maja, 2009

Masz w domu cały asortyment środków czyszczących? Lubisz, gdy twoja kuchnia i łazienka lśnią? Sprawdź, czy sprzątając swój dom, nie popełniasz tych powszechnych błędów.

Mycie drewnianych podłóg wodą – to jeden z najbardziej popularnych błędów. Jeśli będziemy w ten sposób czyścić drewnianym parkiet lub deski, woda z czasem uszkodzi warstwę lakieru, a drewno zacznie pękać – szczególnie w miejscach wystawionych na ekspozycję słoneczną. Do czyszczenia i pielęgnacji drewna najlepiej jest używać olejku w sprayu. Spryskujemy podłogę olejkiem i przecieramy za pomocą mopa.

Używanie zbyt mocnych produktów czyszczących – szybko rozprawią się z plamami i zabrudzeniami w kuchni i łazience. Lecz z uwagi na dużą zawartość kwasów, mogą uszkodzić powierzchnię blatów i płytek ceramicznych. Jeśli środki, które stosujesz, są tak silne, że przypadkowe psiknięcie na rękę, powoduje pieczenie i zaczerwienie skóry, zrezygnuj z częstego stosowania ich. Możesz też z powodzeniem wykorzystać naturalne środki czyszczące, które nie zawierają chemikaliów.

Czyszczenie samych blatów – sprzątając kuchnie, często poprzestajemy na starciu blatów. Tymczasem na drzwiach szafek, uchwytach i zawiasach zbiera się mnóstwo zarazek. Omijanie zakamarków to częste zaniedbanie popełniane w czasie sprzątania.

Ignorowanie powierzchni mniej widocznych i trudno dostępnych – kawałek podłogi za muszlą klozetową, pod umywalką, za drzwiami to prawdziwe wylęgarnie zarazków. W te miejsca nasz mop dociera bardzo rzadko. Miejsca, których nie widzimy, często zostają pomijane w czasie robienia porządków.

Czyszczenie sprzętów elektronicznych zwykłymi środkami – używasz tego samego specyfiku do odkurzania mebli i telewizora? To poważny błąd. Sprzęty elektroniczne czyścimy specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego oraz miękką szmatką z mikrofibry.

mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak szybko i niedrogo odnowić salon?

Naturalne środki czyszczące

Jak wywabiać plamy?

 

Inne Artykuły: