Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Bruce Weber laureatem tegorocznej Isabella Blow Awards

Bruce Weber laureatem tegorocznej Isabella Blow Awards
 Kultura,

Bruce Weber laureatem tegorocznej Isabella Blow Awards

8 listopada, 2016

Oficjalnie nagroda zostanie przyznana na grudniowej gali British Fashion Awards. Jury tegorocznej ceremonii przyznaje, że Weber jest jednym z najwybitniejszych fotografów naszych czasów, którego prace uformowały branżę mody w kształt w jakim widzimy ją teraz.

Bruce Weber jest znany jako reżyser i scenarzysta wielu filmów dokumentalnych, oraz przede wszystkim autor nietuzinkowych fantastycznych zdjęć i kampanii dla największych domów mody. Współpracował między innymi z Calvinem Kleinem, Ralphem Laurenem, tworzył fotografie dla Pirelli, a jego prace publikowały takie magazyny jak Elle, Vogue, Vanity Fair czy Rolling Stones. 

W ciągu swojej 40-letniej kariery Bruce Weber dokumentował i uchwycił niepowtarzalne piękno niemal całego świata. Tematem fantastycznych fotografii Webera stały się zarówno elementy codzienności jak i sztuki czy kultury. Z zamiłowaniem tworzył doskonałe kompozycje i kadry ujmujące piękno zwierząt, rasowych psów, zaraz obok fotografując światową modową awangardę, umięśnione torsy lekkoatletów i złamane nosy profesjonalnych fighterów na ringu.

W swoim pełnym różnorodności portfolio Weber ma znane, ikoniczne już portrety Kate Moss, Davida Bowie, czy młodego, nieopierzonego jeszcze Leonardo DiCaprio. Jego prace doceniane są przede wszystkim za intymną atmosferę, kameralność, bezpośredniość, przewrotny erotyzm i ironiczny humor.

Nagroda nazwana na cześć zmarłej redaktorki brytyjskiego Vogue, Isabelli Blow, muzy Philipe’a Treacy’ego i patronki Alexandra McQueena, przyznawana jest co roku najwybitniejszym osobowościom branży.  Do grona uhonorowanych prestiżową statuetką artystów należą między innymi Nick Knight, Louise Wilson, Amanda Harlech i Edward Enninful.


Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: