Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Brexit uderzy w rynek mody?

Brexit uderzy w rynek mody?
 Kultura,

Brexit uderzy w rynek mody?

6 lipca, 2016

23 czerwca Europą wstrząsnęła informacja o kontrowersyjnej decyzji Brytyjczyków podjętej w referendum ogólnokrajowym. Większość obywateli Wysp opowiedziało się za Brexit, czyli opuszczeniem Unii Europejskiej. Do kampanii propagującej pozostanie we Wspólnocie przyłączyło się aktywnie wiele znanych twarzy ze świata mody. #Remain opanował media społecznościowe.

Natalie Massenet, prezes zarządu The British Fashion Council, na przykładzie swojej 10-o letniej córki, pisała o wpływie podjętej decyzji na przyszłe pokolenia. Vivienne Westwood zaprojektowała koszulki, które z przymrużeniem oka nawoływały młodych ludzi do aktywności w głosowaniu, a Alexa Chung umieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zdjęcie z demonstracji w Londynie dotyczącej powtórki referendum.

Głos narodu wybrzmiał, jednak nie wiadomo kiedy, w jaki sposób i na jakich warunkach decyzja o wyjściu z Unii zostanie wprowadzona w życie. Jaki wpływ decyzja Brytyjczyków będzie miała na poszczególne branże, w tym na rynek mody? Problematyczne mogą okazać się kwestie opłat celnych, które w dużej mierze wpłyną na koszty transakcji transgranicznych. Niepewność waluty stanie się problemem dla marek, które przywożą z Wielkiej Brytanii tkaniny oraz inne środki produkcji. Kolejnym problemem okażą się opłaty wizowe.Utrudniony eksport, problemy prawne, komplikacje w organizacji tak prestiżowego do tej pory fashion weeku w Londynie, czy słynne uczelnie modowe zamknięte jedynie dla Anglików…

Więcej o konsekwencjach, jakie Brexit spowoduje w świecie mody, przeczytaj na FashionBiznes.pl

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: