Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Błędy, które popełniamy przy dekorowaniu wnętrz

Błędy, które popełniamy przy dekorowaniu wnętrz
 Porady,

Błędy, które popełniamy przy dekorowaniu wnętrz

3 grudnia, 2010

Błędy, które popełniamy przy dekorowaniu wnętrz

Urządzenie nowego mieszkaniu lub zmiana dekoracji w mieszkaniu zawsze wzbudza wiele emocji. Zadanie to wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym i jest czasochłonne. Warto więc zadbać by efekt końcowy był spektakularny. Zobaczmy, jakich błędów należy unikać przy dekorowaniu wnętrz.

Zbyt ostre światło

Oświetlenie gra kluczową rolę w urządzaniu wnętrz. Zamiast montować jedno, mocne górne światło, zastosujmy oświetlenie punktowe. Lampki i świetlówki rozświetlą pomieszczenie dokładnie, a jednocześnie będziemy mogli dowolnie stopniować natężenie światła w zależności od pory dnia i naszych potrzeb.

Meble pod samą ścianą

Często chcemy stworzyć iluzję większej przestronności i upychamy kanapy, fotele i stoły pod ściany, by zrobić jak najwięcej miejsca na środku salonu. Kreatywni dekoratorzy radzą, by zaaranżować wygodne miejsce do konwersacji lub wypoczynku w centrum pomieszczenia.

Przesadne wzory

W sklepie dasz się ponieść fantazji i wybierzesz wzorzystą tapetę? Pomyśl tylko, czy nie znudzi ci się, gdy będziesz na nią patrzeć codziennie przez kilka lat? W przypadku wzorów warto zachować umiar. Wytapetuj tylko kawałek ściany, tworząc imitację obrazu na ścianie, lub mniejszą ścianę. Stworzysz tym samym kreatywny i nowoczesny, a jednocześnie nie przesadzony efekt.

Za mało akcentów kolorystycznych

Wiadomo, że kolory neutralne są eleganckie i bezpieczne. Jednak kremowe ściany, beżowe kanapy, szare zasłony sprawią, że wszystko we wnętrzu będzie zlewać się w jedną neutralną plamę. Nawet w stonowanych wnętrzach należy umieścić kilka bardziej charakterystycznych akcentów.

Kopiowanie stylizacji z katalogów

Kupując meble często sugerujemy się wizualizacjami, które są przedstawione w katalogach. Staramy się przy tym zaaranżować wnętrze, by przypominało stylizację z katalogu, zapominając o względach praktycznych. Pamiętajmy, że nasze mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, a nie udekorowane jak sztuczne wnętrze z żurnala.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Błędy często popełniane przy sprzątaniu

Jak szybko i niedrogo odnowić salon?

Jak wybrać tapetę ścienną?

 

Inne Artykuły: