Inspirander

Strona główna / Styl życia / Aranżacja stołu na wyjątkowe okazje

Aranżacja stołu na wyjątkowe okazje
 Styl życia

Aranżacja stołu na wyjątkowe okazje

3 lipca, 2009

Są w życiu chwile, którym należy się wyjątkowa oprawa.  Przyjęcia zaręczynowe czy weselne zapadają w pamięć na resztę życia. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby takie przyjęcie dopracowane było w szczegółach, a stół przy którym zasiądą goście, zachwycił biesiadników.

Rozważnie i romantycznie

Przyjęcie zaręczynowe to pierwsza okazja wspólnego spotkania rodzin obojga narzeczonych. Podczas tego wydarzenia narzeczony oficjalnie prosi rodziców swojej wybranki o jej rękę. Przyjęcie tradycyjnie odbywa się w domu przyszłej panny młodej.

Warto zadbać nie tylko o uroczystą konwencje wydarzenia, ale także o wyjątkowe nakrycie stołu. Aranżację rozpocznij od wyboru obrusu. Klasyczny, biały obrus świetnie się sprawdzi na tę okazję. Jeśli masz ochotę nadać stylizacji nieco fantazji i romantyzmu, wykorzystaj delikatny tiul w jasnoróżowym odcieniu. Połóż go wzdłuż stołu i artystycznie udrapuj. Teraz możesz zacząć rozkładać nakrycia. Wybierz elegancką, jednobarwną zastawę (na zdjęciu propozycja od marki Villa Italia – kolekcja Horizon). Wykonana z najlepszej jakości ceramiki o pięknym, kremowym odcieniu ozdobiona jest jedynie subtelnym żłobieniem na brzegach poszczególnych elementów zastawy.Oryginalnym akcentem będzie również talerz podstawowy w odcieniu jasnego fioletu, który ożywi całą kompozycję. Do tego piękne szkło kryształowe (na zdjęciu – z kolekcji Talia marki Villa Italia), w którym podasz zimne napoje.

Na zaręczynowym przyjęciu nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Wybierz różowe stokrotki i tulipany – ze stokrotek zrób małe bukieciki, które przewiąż różową wstążeczką i połóż na każdym nakryciu. Z tulipanów stwórz centralną kompozycję kwiatową. Na środku stołu postaw szklane naczynie, wypełnij je do połowy wodą. Wstaw do naczynia wysoką świecę i udekoruj ją dookoła tulipanami i asparagusem. 

Elegancko z nutką nowoczesności

Jeśli przyjęcie weselne zamierzasz urządzić w mniejszym gronie, w domowym zaciszu, z pewnością przyda Ci się kilka praktycznych porad. Zadbaj o to, aby planowane przez Ciebie wydarzenie odbyło się w uroczystej konwencji. Najważniejszym elementem dekoracyjnym pokoju będzie bez wątpienia stół. Zastawa oraz wszelkie dodatki dekoracyjne muszą pasować do siebie pod względem kolorystyki, faktury i fasonu. Jeżeli preferujesz styl klasyczny, ale nie boisz się odrobiny ekstrawagancji, możesz zdecydować się na zestaw obiadowy z kolekcji Luxor marki Villa Italia. 

Na przyjęciu weselnym świetnie sprawdzi się aranżacja w łososiowej tonacji barw. Na klasyczny kremowy obrus połóż łososiowy tiul. Przygotowanie każdego nakrycia zacznij od oryginalnego talerza podstawowego w kształcie liścia o perłowo połyskującej fakturze. Do tego luźno leżące na stole główki róż oraz bukiet z tego samego rodzaju róż w szklanym wazonie na wysokiej nóżce na centralnym miejscu stołu. Przydadzą się również eleganckie kieliszki  wykonane z najwyższej jakości szkła kryształowego, o niezwykłym połysku. Tak stylowo nakryty stół z pewnością podniesie rangę wyjątkowego wydarzenia.

Porady stylistki:

Dobrym rozwiązaniem przy aranżacji zaręczynowego czy weselnego stołu jest trzymanie się tradycyjnej kolorystyki. Biała lub kremowa porcelana,  szlachetna tkanina obrusu (np. adamaszek lub atłas), szkło stołowe czyli kieliszki do serwowanych napojów w tak ważnym dniu powinny nawiązywać do charakteru jednej z najważniejszych chwil rodzinnych. Polecam szkło kryształowe o szlachetnym zdobieniu, pięknie załamującym światło. Całości dopełnią fantazyjnie złożone serwety, najlepiej wykonane z tkanin, umieszczone w pierścieniach serwetnikowych, elegancji zaś dodadzą bileciki (wizytówki) wskazujące gościom miejsca przy stole.

Pamiętaj o świecach, które nawiązują do świątecznego i wyjątkowego charakteru spotkania.

Formy kwiatowe powinny współgrać z tonacją obrusów lub być lekko kontrastowe w zakresie swojego kolorytu. Powinny być one umieszczone w wazonach o wysokiej nodze tak, aby nie przeszkadzały gościom i nie stanowiły przeszkody przy serwowaniu dań. Alternatywą mogą być gęściej rozstawione, niskie, drobne bukiety kwiatowe.

Foto: Materiały prasowe

Inne Artykuły: