Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Akumata – akupresura, czyli metoda leczenia prosto z Chin

Akumata – akupresura, czyli metoda leczenia prosto z Chin
 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Akumata – akupresura, czyli metoda leczenia prosto z Chin

4 listopada, 2020

Medycyna chińska głosi, że za stan zdrowia odpowiada zrównoważona energia Yin i Yang. Ludzkie ciało składa się z punktów, których odpowiednie uciskanie uwalnia przepływ tej siły do wybranych narządów. Działanie akupresurą stymuluje wytwarzanie serotoniny, obniża ciśnienie krwi, a przede wszystkim łagodzi napięcie mięśniowe. To dobre lekarstwo na stres i zmęczenie. Jakie narzędzia są pomocne przy stosowaniu tej techniki?

Mata do akupresury

Stanowi ona  kombinację starożytnych zasad i innowacji. Jest sprzętem służącym do odprężenia w domowym zaciszu, pracy, a nawet w podróży. 

Zaopatrzymy się w nią na stronie internetowej Akumata.pl– miejscu powstałym z pasji do akupresury. Znajdziemy tu jakościowe akcesoria rekomendowane przez lekarzy i fizjoterapeutów. Maty te działają na nasz organizm dalekosiężnie – ukoją ciało i umysł, który nieustannie pędzi. 

 

Największe korzyści wynikające z użytkowania akumaty:

uzupełnienie domowej terapii

łagodzenie dolegliwości bólowych

zmniejszenie napięcia mięśniowego

poprawa krążenia krwi

relaksacja ciała

poprawa samopoczuciaJaką matę wybrać?

Oferta sklepu jest bardzo bogata – znajdziemy maty z metalowymi igłami od Lyapko, jak np. ta wieloigłowa, gwarantująca intensywne odczucia podczas masażu pleców bądź brzucha. Wystarczy 15-20 minut dziennie. Mata do akupresury znajduje zastosowanie w terapii rwy kulszowej i wypukliny

Do okolicy szyi, lędźwi i stawów idealnie sprawdzi się Duet 5.8 LYAPKO. Tę matę cechuje lekkość i mały rozmiar. Bez problemu zabierzesz ją w podróż. Została wzbogacona wartościowymi metalami, takimi jak miedź czy żelazo.

 

Dla osób rozpoczynających przygodę z akupresurą rekomendujemy maty polskiej marki 4FIZJO. Na stronie znajdziemy zestawy z poduszką do kompleksowego masażu. Dzięki kolcom z antyalergicznego tworzywa ABS taki zabieg jest delikatniejszy i całkowicie bezpieczny dla skóry. Wspomoże walkę z bezsennością. Mata dostępna jest w wersji ekologicznej.

 

Produktami również stworzonymi z myślą o ludziach mniej odpornych na ból są akumaty od Rea Tape. Zniwelowana ostrość igieł i łatwość w wyczyszczeniu to mocne strony tego narzędzia. Miękka gąbka we wnętrzu maty z kolcami wspomaga amortyzację i powoduje lepsze przyleganie do krzywizn kręgosłupa. Atrakcyjnie prezentuje się np. ta czarno-różowa.

Czym są Maty Iplikator?

Maty Iplikator to akcesoria relaksacyjne, rehabilitacyjne i zdrowotne. Występują w 4 rozmiarach. 

Mata do akupresury stóp  zalecana jest diabetykom – poprawia cyrkulację krwi i limfy w tej strefie. Wpływa też korzystnie na równowagę ciała. 

Redukcja zmarszczek i ujędrnienie twarzy jest możliwe dzięki małej macie z Iplikatorem A6. Gęstość igieł jest znacznie wyższa ze względu na wrażliwość skóry w tym miejscu.

Zmagasz się z bólem łokcia? Z myślą o tym obszarze zaprojektowano opaskę akupresurową. Leczy ona bóle stawów i mięśni, a także usuwa skurcze. Produkt dedykowany sportowcom i pracownikom biurowym. Opaskę akupresurową stosujemy w dowolnej pozycji.

Wałki z kolcami – czyli poręczny przyrząd do masażu

Regeneracja twarzy, pleców czy brzucha? Z wałkiem od Lyapko nie straszne są dolegliwości wymienionych stref. Pomogą nawet w kolce jelitowej!

Akumata.pl to nie tylko medyczne produkty, ale i epicentrum fachowej wiedzy w postaci bloga poświęconego zdrowiu.

Na stronie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z akupresurą, a także szczegółowe know-how dotyczące narzędzi. Pora zadbać o kondycję zdrowotną!

Tekst: Weronika Zając 

Inne Artykuły: