Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / 7 piosenek z Orange Warsaw Festival

7 piosenek z Orange Warsaw Festival
 Kultura,

7 piosenek z Orange Warsaw Festival

2 czerwca, 2017

Ostatnio pisaliśmy o flagowym evencie brytyjskiej stacji radiowej, BBC Radio 1’s Big Weekend. Kontynuujemy nasz mini cykl piosenek prosto z line upu najlepszych imprez muzycznych. Tym razem jednak nie musimy szukać daleko, ponieważ właśnie dzisiaj rozpoczyna się Orange Warsaw Festival. Impreza ta odbywa się od 2008 roku w Warszawie. Festiwal co roku skupia największych artystów muzyki z całego świata. Zapraszamy na playlistę utworów gwiazd, które w tym roku wystąpią na Orange Warsaw Festival! 

Lor – Keaton

Jeżeli myślicie, że festiwale muzyczne to tylko energetyczne popowe brzmienia, to obecność zespołu Lor na tegorocznym Orange Warsaw Festival pewnie Was zdziwi. Grupa opiera swoją twórczość głównie na kojących duszę i zmysły dźwiękach skrzypiec i pianinie. Co może Was jeszcze zaskoczyć, to fakt, że Lor tworzą cztery niezwykle utalentowane… nastolatki z Krakowa. Dojrzała muzyka młodych artystów. To lubimy! 

KAMP! – Deny

Pozostajemy dalej na rodzimym, polskim podwórku muzycznym. Tym razem prezentujemy zespół, któremu w duszy i sercu gra przede wszystkim electro pop! Oryginalne trio z Łodzi swoją muzyką zachwyca nie tylko polskich słuchaczy, ale też resztę świata. Kamp! ma już za sobą występy na takich imprezach jak SXSW w USA, czy Liverpool Sound City w Wielkiej Brytanii. Jeżeli lubicie synth pop z brzmieniami inspirowanych latami 80. ta grupa jest dla Was!

Years & Years – Shine

Tych chłopaków nie trzeba nikomu przedstawiać. Kiedy w 2015 roku świat usłyszał ich singiel “King”, Brytyjczykom otworzyły się drzwi do międzynarodowej kariery. Polskich fanów grupa upodobała sobie szczególnie, ponieważ odwiedzili już nasz kraj czterokrotnie! Energetyczne koncerty i wspaniała atmosfera to wizytówka występów Years & Years!

Kodaline – High Hopes

O tych uroczych Irlandczykach pisaliśmy już przy okazji naszej playlisty na Dzień Św. Patryka. Z każdą kolejną płytą, koncertem i projektem, Kodaline udowadniają, że są jednym z najważniejszych irlandzkich zespołów od czasów legendarnego U2. Jeżeli macie ochotę na wprowadzenie się w melancholijny nastrój, rockowe ballady tej grupy na pewno Wam w tym pomogą! 

Rosalie. – Pozwól 

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszą playlistę zdominowali polscy artyści! I bardzo dobrze! Polski rynek fonograficzny z roku na rok ma się coraz lepiej, a jednym z dowodów na to jest właśnie Rosalie. Delikatne brzmienia inspirowane amerykańskim R&B i hip hopem z lat 90. sprawią, że nawet przeciwnicy tych gatunków muzycznych zaczną nieśmiało kołysać się w rytm muzyki Rosalie. 

Miuosh ft. Katarzyna Nosowska – Tramwaje i gwiazdy 

Naprawdę nazywa się Miłosz Borycki. Na swoim koncie ma już kilkanaście albumów i wiele kolaboracji z innymi artystami. Ten niezwykle utalentowany polski raper od kilku lat udowadnia, że hip hop to muzyka wartościowa, pełna przesłania i warta uwagi. Jeżeli nie wierzycie, posłuchajcie albumu koncertowego “2015”, który Miuosh nagrał we współpracy z dyrygentem i kompozytorem Radzimirem “Jimkiem” Dębskim i…Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. My tymczasem proponujemy Wam dziś kolaborację Miuosha z bezsprzeczną ikoną polskiej muzyki,  Katarzyną Nosowską. 

Justice – FIRE

Naszą dzisiejszą playlistę kończymy tanecznie. Bo Justice, czyli duo francuskich dj-ów Gaspard Augé i Xavier de Rosnay to istna bomba wybuchowa! Utwory takie jak “D.A.N.C.E.” czy “We Are Your Friends” dodają energii i sprawiają, że chce się… po prostu tańczyć!

Sprawdź też: 

Irlandzka lista przebojów na Dzień Św. Patryka!

Björk powraca w intrygującym stylu!

Playlista na świąteczne porządki!

5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Inne Artykuły: