Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / 7 piosenek na przejażdżkę rowerową!

7 piosenek na przejażdżkę rowerową!
 Kultura,

7 piosenek na przejażdżkę rowerową!

5 maja, 2017

Instagram/ @scharmach

Jeżdżąc na rowerze spalamy zbędne kalorie, dbamy o środowisko i oszczędzamy czas, który w samochodzie spędzilibyśmy w korku. To chyba wystarczająca liczba powodów, żeby założyć w ten weekend stylowy dres i udać się na wspaniałą wyprawę rowerową, prawda? W dzisiejszej playliście wybraliśmy dla Was 7 najlepszych piosenek do jazdy na rowerze!

Queen – Bicycle Race

Zaczynamy od klasyki i swoistego hymnu rowerowego. Mało kto wie, że inspiracją do napisania utworu był wyścig Tour de France, który Freddie Mercury, legendarny wokalista Queen zobaczył przez okno z hotelu. Może jazda przy tej piosence zmotywuje Was do wzięcia udziału w wyścigu rowerowym! 

Sixpence None The Richer – Kiss Me

Wyobraźcie sobie następującą scenę: promienie słoneczne padają na Waszą twarz, lekki powiew wiatru mierzwi Wasze włosy, jedziecie po leśnej ścieżce rowerem, a w uszach słyszycie te piosenkę. Cudowna wizja, nieprawdaż?

Nelly Furtado – I’m Like A Bird

Jeżdżąc na rowerze czujemy się wolni niczym ptak. I właśnie o tym jest utwór kanadyjskiej piosenkarki Nelly Furtado! 

Marlon Roudette – When The Beat Drops Out

Dla osób, które wolą nieco szybsze przejażdżki rowerowe polecamy lekką elektronikę. Energetyczny utwór When The Beats Drops Out sprawdzi się przy pokonywaniu życiowych rekordów dystansowych! 

Holmsey – Wilder

Pozostając cały czas w klimacie elektroniczno – energetycznych utworów polecamy tym razem niszowy utwór Holmsey. Gradka dla fanów łagodnych, lecz bardzo rytmicznych brzmień. Polecamy! 

Kid Francescoli – My Baby

Wiosenne wieczory mają dwie podstawowe zalety, są z reguły ciepłe i ściemnia się względnie późno. To idealne warunki do jazdy na rowerze. Klimatyczna piosenka francuskiego artysty Kid Francesoli dopełni tę uroczą scenerię!

The xx – Intro

The xx to brytyjskie trio niezwykle utalentowanych muzyków grających elektronikę. W tym roku będziemy mogli ich zobaczyć w Polsce podczas koncertu na Open’erze w Gdyni w lipcu. Tymczasem, załóżmy słuchawki, wsiądźmy na nasz jednoślad i wyruszmy w nieznane z ich instrumentalnym arcydziełem! 

Sprawdź też:

5 kultowych piosenek na majówkę!

7 najlepszych piosenek z kolekcji Harvey’a Spectera z “Suits”!

Playlista na świąteczne porządki

Hygge – playlista szczęścia

Najlepsze piosenki z serialu Gossip Girl

Irlandzka lista przebojów na Dzień św. Patryka


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Inne Artykuły: