Inspirander

Strona główna / Styl życia / 6 sztuczek, które przyspieszą sprzątanie

6 sztuczek, które przyspieszą sprzątanie
 Styl życia

6 sztuczek, które przyspieszą sprzątanie

16 lipca, 2009

Mało która z nas lubi cały dzień spędzić na sprzątaniu. Oto 6 prostych sztuczek, zastosowanie których pomoże szybciej uwinąć się z pracą.

Sztuczka 1

Żeby zredukować ilość produktów czyszczących, zaopatrz się w ścierki z mikrofibry, które wspaniale czyszczą, wymagając jedynie użycia wody i są wielorazowego użytku.

Sztuczka 2

Korzystaj ze zmywarki, by czyścić zabawki, bibeloty, pokrętła od kuchenek, odpowietrzniki, a nawet lekkie elementy stałego wyposażenia mieszkania. Najbardziej inwazyjną częścią procesu jest suszenie, więc jeśli nie jesteś pewna, czy dana rzecz może być myta w zmywarce, nie nastawiaj maszyny na suszenie.

Sztuczka 3

Nastaw minutnik zanim zaczniesz sprzątanie i postaraj się, żeby wszyscy domownicy brali udział w przeprowadzanej operacji „czysty dom’.  Kiedy po 60 minutach dzwonek zadzwoni, zakończcie działania, nawet jeśli nie zostały doprowadzone do końca i zafundujcie sobie jakąś wspólną,  rodzinną rozrywkę.

Sztuczka 4

Najlepszym atakiem jest dobra obrona, pamiętaj więc o wycieraczce przed każdym wejściem do domu.

Sztuczka 5

Do czyszczenia miejsc trudnodostępnych (np. osadu wokół baterii łazienkowej lub kuchennej) użyj starej szczoteczki do zębów by dostać się do wszystkich zakamarków.

Sztuczka 6

Utrzymuj porządek na co dzień. Bałagan narasta w zastraszającym tempie. Dlatego codzienne sprzątanie ubrań, gazet, książek, zabawek i tp. powinno stać się obowiązkiem wszystkich domowników (każdy sprząta po sobie). Niech ta zasada stanie się podstawową w twoim domu, a przestaniesz stresować się sprzątaniem.

Zobacz też:

 

Inne Artykuły: