Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / 5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!

5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!
 Kultura,

5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!

26 maja, 2017

Sezon festiwalowy zaczyna się na dobre! Za nami kultowa Coachella, a przed nami niezliczona ilość wspaniałych imprez muzycznych. Już jutro (27 maja)  rozpocznie się niezwykły event organizowany przez brytyjskie radio BBC Radio 1 – czyli BBC Radio 1’s Big Weekend. Festiwal organizowany jest raz w roku, zawsze w innym miejscu w Wielkiej Brytanii. Tegoroczna edycja odbędzie się w mieście Hull. To największa tego rodzaju impreza w Europie, gdzie bilety są darmowe, co sprawia, że rozchodzą się w tempie ekspresowym! BBC Radio 1’s Big Weekend gromadzi co roku najpopularniejszych przedstawicieli różnych gatunków muzycznych. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Specjalnie dla tych, którzy nie zdążyli zdobyć biletów lub nie mogą wybrać się do Hull, przygotowaliśmy playlistę piosenek z tegorocznego line upu BBC Radio 1’s Big Weekend. Miłego słuchania! 

@georgie798x

Lorde – Team

Ta młodziutka Nowozelandka zadebiutowała w 2013 roku przebojem “Royals”, który podbił listy przebojów na całym świecie. W tym roku ukazał się nowy singiel Lorde, “Green Light”, który promuje nadchodzący album wokalistki, “Melodrama”. “Green Light” z pewnością wybrzmi na scenie w Hull, my jednak posłuchajmy jej innego wspaniałego kawałka, Team.

London Grammar – Nightcall

O talencie tego zespołu moglibyśmy rozpisywać się godzinami. Niesamowicie klimatyczny głos wokalistki i przyciągająco ponury charakter twórczości  grupy sprawia, że London Grammar wyróżnia się na mapie innych bardzo podobnych do siebie i silnie skomercjalizowanych bandów. Zanurzmy się w dźwiękach “Nightcall”.

HAIM – The Wire

HAIM to amerykańskie trio składające się z sióstr, Este, Alany i Danielle Haim. Niezwykle utalentowane dziewczyny już od kilku lat z powodzeniem funkcjonują na światowej scenie muzycznej. Ich brzmienie bardzo często porównywane jest do kultowej grupy Fletwood Mac.

Kasabian – You’re In Love With a Psycho

Czas na bardziej rockowe granie! Kasabian to zdecydowanie dawka porządnej energii, dobrych tekstów i przystojnych muzyków! Brytyjczycy na pewno zadbają o dobre nastroje podczas swojego występu na BBC Radio 1’s Big Weekend! Wyobraźmy sobie zatem, że stoimy pod sceną w Hull i zatańczy do ich energetycznego You’re In Love With a Psycho.

Lana Del Rey – Lust For Life

Lana Del Rey to jedna z tych wokalistek, nad którymi można się zastanawiać, czy nie przybyły do nas z innej epoki. Charakterystyczne dla Lany brzmienia lat 50., klasyczne stylizacje i niezwykle klimatyczne teledyski to jej przepis na sukces. Pamiętajcie, że nawet jeżeli nie będzie Was w ten weekend w Hull, możecie zrobić swój własny festiwal nie ruszając się z domu! 


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Inne Artykuły: