Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / 5 sposobów na szybką gotówkę

5 sposobów na szybką gotówkę
 Porady,

5 sposobów na szybką gotówkę

26 marca, 2019

Szukasz sposobów na szybką gotówkę?

Mówi się, że „Cash is the King” czyli ten kto ma gotówkę ten rządzi. A w sumie to bardziej chodzi o to, że jest on po prostu panem swojego losu. W dzisiejszym świecie rządzi po prostu pieniądz czy Ci się to podoba czy nie. Stąd pewnie taka panująca wszędzie żądza pieniądza.

Duże pieniądze pozwalają na wygodne życie. Nie musisz się praktycznie o nic martwić, bo na wszystko Cię stać. Niestety taki komfort ma jedynie niewielki promil ludzi na świecie. Cała reszta musi się nieźle nagimnastykować, aby w miarę dobrze żyć.

Czasami zdarza się, że musimy w szybki sposób zdobyć gotówkę na niezaplanowane wydatki. Co robić, kiedy do następnej wypłaty jeszcze zostało kilka tygodni, a Ty na gwałt potrzebujesz dodatkowych pieniędzy. Poniżej przedstawiamy pięć prostych (chociaż nie zawsze skutecznych, a czasami bardzo ryzykownych) sposobów na podreperowanie domowego budżetu.

1.Hazard – sposób na szybką gotówkę 

Najłatwiejszym sposobem na szybką gotówkę (niestety też najbardziej ryzykownym) jest hazard. Tutaj w kilka minut możesz podwoić czy potroić swój kapitał. Jedną z łatwiejszych gier hazardowych jest blackjack na żywo. To prosta gra karciana, w której gracz stara się pokonać krupiera poprzez uzyskanie sumy jak najbliższej 21 punktów w kartach jednak nie przekraczając 21. Blackjack to taka kasynowa wersja gry w oczko.

2. Sprzedaj niepotrzebne rzeczy – sposób na szybką gotówkę (polecamy)

W Polsce powstało już całkiem sporo portali internetowych pomagających sprzedawać używane rzeczy, które sprzedającemu nie są już potrzebne, natomiast kupujący mogą je nabyć po cenie niższej niż nowe w sklepie. Wystarczy wspomnieć tylko o dwóch największych portalach jakim są olx.pl i gumtree.pl. Co więcej – za większość tego typu ogłoszeń nie jest pobierana żadna opłata. 

Sprzedawać można nie tylko w internecie. Pewnie w Twoim mieście znajduje się nie jeden lombard, który chętnie kupi od Ciebie biżuterię, która Ci się już nie podoba, stary telefon komórkowy czy inny sprzęt elektroniczny. 

Wiele osób lubi sprzedaż bezpośrednią. Chcą zobaczyć, dotknąć, powąchać produktu, który sprzedajesz. Idealnym miejscem do tego będą wszelkiego rodzaju giełdy i targi, które odbywają się najczęściej raz w tygodniu (z reguły w weekend).

3. Zarabiane przez polecanie-  sposób na szybką gotówkę

Kupiłeś niedawno coś fajnego i przydatnego co z czystym sercem poleciłbyś swojemu przyjacielowi lub znajomemu? A może słyszałeś, że Twój znajomy szuka dobrego kredytu czy pożyczki? Wiele sklepów, banków i innych instytucji chętnie podzieli się z Tobą prowizją od sprzedaży, jeśli tylko pomożesz im w pozyskaniu klienta. Czasami mogą to być bardzo pokaźne kwoty – nawet po kilka tysięcy złotych. Nie wierzysz? To prawa. Jeśli na przykład Twój znajomy weźmie kredyt na budowę domu (setki tysięcy złotych), to bank zapłaci Ci nawet do 1% tej kwoty. Gdzie zatem szukać takich okazji do polecania? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę „sieć afiliacyjna” lub „programy partnerskie”, a pokaże Ci się pokaźna lista potencjalnych okazji.

4. Poszukaj dorywczej pracy – sposób na szybką gotówkę

Zamiast siedzieć wieczorem przed telewizorem pomyśl o dodatkowym zajęciu, które mógłbyś wykonywać po pracy. Możesz sprzątać u kogoś w domu lub firmie, wyprowadzać psa, dowozić jedzenie na telefon. Możliwości jest wiele nawet dla osób nie posiadających żadnych kwalifikacji. A jeśli masz pewne umiejętności, to ze znalezieniem dobrze płatnego dodatkowego zajęcia nie powinieneś mieć żadnych kłopotów. Pracodawcy ciągle poszukują grafików, programistów, redaktorów tekstów, copywriterów, tłumaczów. Gdzie szukać takich ogłoszeń. Najlepiej na oferia.pl lub wspomnianym wcześniej olx.pl.

5. Dropshipping – sposób na szybką gotówkę

Brzmi groźnie (bo z angielskiego), ale to naprawdę fajna sprawa. Możesz teraz sprzedawać rzeczy, których faktycznie nie masz. Ty jako sprzedawca masz jedynie znaleźć klienta na wybrany przez siebie produkt (możesz np. wystawić zlecenie na Allegro). Reszta leży już po stronie hurtowni, która ten towar posiada. Oni zapakują, wyślą do klienta i będą obsługiwać jego zamówienie. Ty tylko masz przyciągnąć do nich klienta.

 


FOTO: Instagram @womanofinflnce

 

Inne Artykuły: