Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / 5 powodów dla których odwiedzisz tą restaurację

5 powodów dla których odwiedzisz tą restaurację
 Miejsca, hotele, SPA,

5 powodów dla których odwiedzisz tą restaurację

20 lutego, 2019

Signature Restaurant to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, w którym historię podkreślono najnowszymi trendami światowego designu. Jest to miejsce przyjazne instagramowym fotografiom a w menu znajdują się dania Małgorzaty Sochy, Anity Sokołowskiej i Borysa Szyca. Przeczytaj co wyróżnia Signature i dlaczego warto je odwiedzić: 

NAGRODY!

Po pierwsze, jakość i oryginalne kompozycje kuchni Signature potwierdzają prestiżowe nagrody i wyróżnienia z których najważniejsze to 2 symbole sztućców przewodnika MICHELIN 2016, 2017, 2018 po najlepszych restauracjach w Europie czy zaszczytna pierwsza (desery) i trzecia nagroda (przystawka) w cenionym konkursie Food & Wine Noble Night. Miejsce jest także rekomendowane przez prestiżowy magazyn FORBES.

GWIAZDY!

Projekty realizowane w tym miejscu to olbrzymi atut restauracji wpływający także na jej atmosferę. Pierwszy to autorski koncept Signature Gwiazd, dzięki któremu każdy może spróbować dań wybranych gwiazd np.: Małgorzaty Sochy, Borysa Szyca i Anity Sokołowskiej oraz konkurs fotograficzny Signature Photo Dishes w którym do wygrania są zawsze bardzo atrakcyjne nagrody, a w jury zasiadają znane osoby np. Lidia Popiel, Monika Mrozowska

MENU RESTAURAJCI SIGNATURE!

Oryginalna karta dań oparta w 90% na produktach z eko-upraw.

„Kuchnia Signature to świadome gotowanie, bez chemii, bez oleju palmowego. Chcemy podawać po prostu dobre jedzenie. Ma być sezonowe i najzdrowsze jakie można podać. No i do tego w przyzwoitych cenach.” mówi Szef Kuchni Wojciech Kilian.

Makaron z truflą


W menu można znaleźć także dania gwiazd: sztukę mięsa Borysa Szyca, dorsza Małgorzaty Sochy czy też jesiotra wg Anity Sokołowskiej. 

(2) Sztuka mięsa Borysa Szyca i Szefa Kuchni Wojciecha Kiliana 


OTOCZENIE RESTAURAJCI SIGNATURE! 

Wyjątkowa jedna z najstarszych ulic w centrum Warszawy, czyli Poznańska 15. To tutaj przy słynnym 5 gwiazdkowym hotelu H15 Boutique Hotel mieści się restauracja Signature. W budynku przed wojną znajdowało poselstwo a później ambasada radziecka. Z racji swojej historii we wnętrzach zostały zachowane sierpy i młoty, które zostały idealnie wkomponowane w nowoczesne miejsce. Śmiało stwierdzamy także, że okolica jest małym „zagłębiem” wielu ciekawych i artystycznych miejsc np.: Galeria Rabbithole art room, Teatr Roma, Teatr Dramatyczny czy też Teatr 6 piętro Michała Żebrowskiego.

DESIGN RESTAURAJCI SIGNATURE! 

Signature Restaurant to trzy strefy, które zostały zaprojektowane przez architekt Mariolę Tomczak  –  dwie sale i stanowiące kontynuację restauracji przeszklone patio. Sala główna w tonacjach różu w której znajdują się designerskie krzesła Gubi połączone z Oswaldami z lat 60tych, lampy Serga Mueller i Toma Dixona oraz bogata kolekcja oryginalnych zdjęć przedstawiających m.in. Marilyn Monroe. Mniejsza sala – barowa to mix ciemnych barw, wśród których dominuje szmaragdowa zieleń i blue navy. Ściany uzupełnione są francuskimi, ręcznie malowanymi tapetami przedstawiającymi  motywy roślinne. Zielony marmur stołów, kanapy i fotele obite miękko welwetem w kolorach awokado i oliwka sprawiają, że ta część Signature jest intymna i relaksująca. Stanowi przedsmak przeszklonego patio  – oranżerii.  Patio jest jasne i przestronne dominuje w nim zieleń roślin i błękit nieba nad przeskalowaną szachownicą kamiennej posadzki. Tu serwowane są między innymi śniadania, a poranna kawa  i świeżo wyciskane soki to obietnica solidnej porcji energii.

 


ADRES: UL. POZNAŃSKA 15, WARSZAWA


 

Inne Artykuły: