Inspirander

Strona główna / Styl życia / 5 najlepszych filmów o modelkach!

5 najlepszych filmów o modelkach!
 Kultura,

5 najlepszych filmów o modelkach!

6 marca, 2020

Pociągający miliony młodych dziewczyn zawód modelki budzi kontrowersje oraz obrasta w coraz to nowsze mity i legendy. Z jednej strony drakońskie diety i mordercze tygodnie pracy podczas fashion weeków w Nowym Jorku, Paryżu, czy Londynie z drugiej – liczne grono adoratorów, ciuchy od projektantów  i nieustający błysk fleszy. Jak naprawdę wygląda życie modelki? Polecamy Wam 5 najlepszych filmów, które uchylą rąbka tajemnicy! 

Modelka (2016)

Film opowiada historię początkującej modelki Emmy, która przyjechała gonić swoje marzenia w stolicy mody i miłości – w Paryżu. Dziewczyna wdaje się w romans ze znanym fotografem, co całkowicie zmienia bieg wydarzeń… „Modelka” to nieco mroczna opowieść pełna kontrastów: zderzenie blichtru wielkiego świata mody z szarością codziennego życia w wielkim, nieznanym mieście. Rzeczywistość przedstawioną w filmie śledzimy z perspektywy głównej bohaterki, dzięki czemu w naturalny sposób od kulis poznajemy specyfikę pracy przy sesjach i na wybiegach. Napięcie rośnie z każdą kolejną minutą, polecamy! 

Neon Demon (2016)

Neon Demon to amerykańsko-francusko-duński film psychologiczny z elementami erotyki i horroru. Swoją premierę świętował podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie brał udział w Konkursie Głównym. Historia zaczyna się niewinnie. Młoda, pełna marzeń i ambicji Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce jednak spotyka na swojej drodze grupę kobiet, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności… Zawrotne tempo, obsesja cielesnego piękna, niesamowite zdjęcia no i zjawiskowa Elle Fanning w roli głównej to przepis na udany wieczór! 

Gia (1998)

Jedna z pierwszych spektakularnych ról Angeliny Jolie i choćby dlatego warto sięgnąć po tę produkcję. Jednak powodów jest oczywiście dużo więcej…  Film oparty na autentycznych wydarzeniach opowiada o życiu oraz karierze Gii Carangi –  niezależnej i pięknej kobiety, która stała się legendą świata mody. Ujmująca historia o pięknie, wartościach i marzeniach wprawi Was w melancholijny nastrój – idealny na nadchodzące jesienne dni!

Kwiat pustyni (2009)

Film fabularny w reżyserii Sherry Hormann, nakręcony w oparciu o bestsellerową powieść autobiograficzną Waris Dirie – postaci, która powoli urasta do miana kultowej. „Kwiat Pustyni” to poruszająca opowieść o somalijskiej dziewczynce o ogromnej sile woli i imponującej determinacji. Waris w wieku trzech lat została poddana obrzezaniu, a siedem lat później została sprzedana człowiekowi, za którego miała wyjść za mąż. Film opowiada o niesamowitej walce jaką musiała stoczyć ze światem, żeby uciec i zostać amerykańską supermodelką. Zobaczcie koniecznie!

Miłość na wybiegu (2009)

Wielkie, światowe produkcje robiące ukłon w stronę świata mody zainspirowały również polskich twórców. W 2009 roku Polska doczekała się swojej rodzimej produkcji pod tytułem „Miłość na wybiegu” w reżyserii Krzysztofa Langa. Podczas premierowego weekendu film obejrzało rekordowe 88 011 widzów, co tylko potwierdza tezę, że jako naród szukamy piękna w kinie i w życiu. Historia 19-letniej Julii (Karolina Gorczyca), która wprost z nadmorskiej miejscowości przenosi się do Warszawy, gdzie trochę przez przypadek odnosi sukces jako modelka… Miłość i moda w lekkim i przyjemnym ujęciu

Inne Artykuły: