Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / 5 najlepszych artystów grających na Open’er Festival 2017

5 najlepszych artystów grających na Open’er Festival 2017
 Kultura,

5 najlepszych artystów grających na Open’er Festival 2017

28 czerwca, 2017

Rusza właśnie wyjątkowe wydarzenie – najpopularniejszy i jak wielu twierdzi, najlepszy polski festiwal! Fani muzyki z całego świata zjeżdżają się tłumnie co roku, pod koniec czerwca na północ  Polski, żeby przeżyć wspaniałe doznania muzyczne. Open’er Festival, bo to właśnie o nim mowa, to wizytówka światowej muzyki, wyjątkowej atmosfery, centrum szeroko pojętej kultury i rozrywki.  Specjalnie dla Was przygotowaliśmy playlistę 5 najlepszych artystów, którzy zagrają na tegorocznej edycji Open’er Festival! Miłego słuchania!

Michael Kiwanuka – Love & Hate

Wszystkim tym, którzy mieli okazję przesłuchać  “Love and Hate”, czyli drugiego studyjnego albumu Kiwanuki,  nie musimy chyba tłumaczyć, dlaczego artysta znalazł się w naszym dzisiejszym zestawieniu. Dla tych, którzy tego jeszcze nie zrobili – czym prędzej zakładajcie słuchawki, włączajcie gramofon, lub logujcie się na serwisy streamingowe. Jest soulowo, jest folkowo, jest fajnie.

The Weeknd – The Hills

Abel Makkonen Tesfaye, bo tak naprawdę nazywa się The Weeknd,  zgromadził na całym świecie rzeszę wiernych i oddanych fanów. Jego piosenki wylądowały na soundtrackach wielu popularnych produkcji kinowych  i telewizyjnych, w tym “50 twarzy Greya”, czy “Skam”. Występ na tegorocznym Open’er będzie dla  The Weeknd pierwszym spotkaniem z fanami w Polsce. Czujemy, że będzie naprawdę dobrze!

Moderat – Running

Ci trzej wywodzący się z Berlina producenci to śmiało można powiedzieć – klasycy światowej muzyki elektronicznej. Do tej pory trio wydało 3 znakomite albumy studyjne. Ich płyty zdobywają uznanie w środowisku muzycznym, a występy live pozwalają na niezapomnianą podróż po otchłaniach muzyki house, nu-ravu i ambientu.

The xx – I Dare You

Natężenie talentu, które obecny jest w tym zespole wręcz przeraża. The xx to trio Brytyjczyków, którzy muzyką oddychają. I to widać podczas każdego ich występu live. Twórczość grupy to klimatyczne połączenie elektroniki z indie popem. W Gdyni The xx będą z pewnością promować swój najnowszy, świetny album, “I See You”. Nie zabraknie jednak na pewno klasycznych szlagierów grupy, jak “Islands”, czy “Intro”.

Duit – Synapses feat. Dawid Podsiadło

Dzisiejszą  playlistę zamyka jedyny w naszym zestawieniu Polak – Duit. Ten jeden z najpopularniejszym producentów muzyki elektronicznej w naszym kraju, pod koniec ubiegłego roku wydał swoją debiutancką płytę autorską. Do współpracy przy nagraniach zaproszeni zostali m.in. Rosalie, czy Dawid Podsiadło. Efekt? Płyta na światowym poziomie, która spodoba się nie tylko fanom muzyki elektronicznej.

Niezależnie od tego, czy stoicie już w kolejce po openerową opaskę, czy w tym roku zostaliście w domu – warto zapoznać się tegorocznymi top artystami tego niezwykłego festiwalu, jakim jest Open’er.

Sprawdź też:
7 piosenek z Orange Warsaw Festival
5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!

Irlandzka lista przebojów na Dzień Św. Patryka!


Opracowanie: Aleksadra Michalska

Inne Artykuły: