Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / 5 kroków do idealnej garderoby

5 kroków do idealnej garderoby
 Design,

5 kroków do idealnej garderoby

26 lipca, 2017

Czasem do zmiany naszego kobiecego świata wystarczy tylko kilka metrów kwadratowych! Przemiana wydzielonej przestrzeni w garderobę to marzenie wielu z nas. Uwaga – niewielka przestrzeń oznacza tu jednak wielkie wyzwanie! Radzimy, o czym warto pamiętać przy aranżacji takiego pomieszczenia!

Najłatwiej jest zaplanować usytuowanie garderoby już na etapie projektu domu lub mieszkania. Jeśli jednak tego nie zrobicie (lub nie jesteście pierwszymi właścicielami) nadal macie szansę na wygospodarowanie chociaż skrawka przestrzeni.

Zamykam się i już

Duża sypialnia może rozwiązać ten problem, ponieważ daje możliwość wydzielenia dodatkowego pomieszczenia. W pierwszej kolejności należy wytyczyć i odgrodzić garderobę od reszty pomieszczenia. Z pomocą przychodzą lekkie ścianki działowe i drzwi dostępne obecnie w wielu wymiarach. Producenci oferują drzwi wewnętrzne o szerokości już od 60 cm, zatem odpowiednie nawet w przypadku wąskiej ściany. Niewielka powierzchnia garderoby wymaga sporej dyscypliny przy jej aranżowaniu.

Detale są najważniejsze

Przy urządzaniu garderoby warto być konsekwentnym również przy wyborze detali. Jeśli stawiacie na nowoczesny minimalizm, wybierajcie gładkie drzwi bez dodatkowych frezów. Odpowiednie będą zarówno te z okładziną naturalną, jak i sztuczną. W przypadku klasycznej garderoby ciekawym rozwiązaniem będą drewniane drzwi z dodatkowymi zdobieniami lub dekorami. Idąc dalej tropem detali, nie zapomnijcie dobrać do nich klamki, która podkreśli stylistykę wnętrza. Klamka MISTICO DH-27 od Gamet S.A. idealnie koresponduje z nowoczesnymi aranżacjami. Jej subtelna linia nie zdominuje powierzchni drzwi, ale podkreśli ich charakter.

Rozmiar S, M czy L?

Planując garderobę, przeznaczcie na ten cel co najmniej 3,5 m2 powierzchni. Dzięki temu z łatwością wyposażycie garderobę w dwie pojemne, równoległe szafy o głębokości 60 cm. Ważne, aby przestrzeń między nimi wynosiła co najmniej 100 cm, czyli tyle ile jest potrzebne do wygodnego poruszania się po garderobie. Jeśli planujecie półki, odpowiednie będą takie o głębokości 40 cm.

Wymiary, wymiary i jeszcze raz wymiary

Funkcjonalna garderoba to taka, w której jest miejsce na wszystko i to w zasięgu ręki. Planując układ półek i wieszaków nie zapominajcie o różnych elementach garderoby, które mają się tam znaleźć. Długie jesienne i zimowe płaszcze będą wymagały wieszaka na wysokości około 150-180 cm. Bluzki, koszule i marynarki powiesimy na wysokości 110 cm.

Garderoba na dodatek

Bez dodatków w postaci biżuterii, pasków i okularów wiele kobiet uważa swoje stylizacje za niepełne. Obecnie macie do dyspozycji wiele systemów, które ułatwią Wam ich przechowywanie. Dobrym przykładem są szuflady z wypełnieniem profilowanym takie, które stworzą odrębne pojemniki na zegarki, okulary, kolczyki i naszyjniki. System wieszaków montowanych na wewnętrzne drzwi garderoby może natomiast posłużyć jako system ekspozycji ukochanej kolekcji torebek.

W naszej galerii znajdziecie kilka rozwiązań, które możecie wykorzystać przy urządzeniu Waszej własnej garderoby marzeń!

{images}

Sprawdź też:

Jak dobrać oświetlenie do kuchni i jadalni?

Nowoczesny design w klasycznym wnętrzu

Hit! Poduszka supeł – jak ją zrobić?

 

Inne Artykuły: