Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / 33. WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY

33. WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY
 Inspirander poleca,

33. WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY

15 października, 2017

Instagram/ @ola_knap

Jesień tego roku może być kolorowa, bo od 13 października 2017 rusza 33. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego w Warszawie. Różnorodne filmy można obejrzeć do 22 października 2017 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki oraz Multikinie w Złotych Tarasach. Przejrzeliśmy właśnie repertuar i mamy już swoje faworyty filmów, na które warto się wybrać.  Oto one!  

Warszawski Festiwal Filmowy to nowatorskie ekranizacje, światowe premiery i sławne nazwiska. W tym roku miłośnicy kina mają do wyboru filmy z 63 krajów. Wśród nich znajdują się produkcje wybitnych reżyserów m.in. Wim Wendersa, Claire Denisa oraz Brigitte Saermose.

Polecamy szczególnie filmy pełne emocji, poruszające opowieści o wzlotach, upadkach, ogromnej odwadze i determinacji, które zainspirują was do bycia silną i niezależną kobietą. Na początek wybraliśmy dwa typy: „Darling” w reżyserii Brigitte Saermose oraz „Isabelle i mężczyźni” reż. Claire Denis.

„Darling” to opowieść o aspiracjach, marzeniach i wewnętrznej sile, która nigdy nie pozwala nam się poddawać. Sławna duńska balerina Darling przygotowuje się do występu ze swoim mężem, który układa do niego choreografię. W trakcie treningów Darling doznaje kontuzji, a jej następczyni, młoda baletnica zwraca uwagę partnera Darling.  Film obejrzycie w dniach 14 października o godz. 21:00 i 21 października o godz. 16:00  w Multikinie.

Naszym drugim typem jest francuski film „Isabelle i mężczyźni”  w reżyserii Claire Danis. Isabelle mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką, która głęboko pragnie miłości. Poznaje mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od euforii po smutek. „Isabelle i mężczyźni” to komedia romantyczna o samotności oraz trudnych relacjach kobiet w dojrzałym wieku. Nagrodzona podczas festiwalu w Cannes w 2017 roku. Film obejrzycie w dniu 17 października 2017 w Multikinie.

Ceny biletów na seanse w godzinach rannych i popołudniowych wyniosą 15 zł. Bilety na filmy od godziny 16:00 można kupić za 20 zł. Przedsprzedaż biletów w Kinotece w Pałacu Kultury rozpocznie się dnia 5 października i potrwa do 12 października 2017 w godzinach 11:00-20:00. W tych dniach bilety można kupić dowolnie na wybrane seanse.


Opracowanie: Ilona Jaworska

 

Inne Artykuły: