Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / 10 powodów: samotne podróżowanie to świetny pomysł!

10 powodów: samotne podróżowanie to świetny pomysł!
 Miejsca, hotele, SPA,

10 powodów: samotne podróżowanie to świetny pomysł!

30 czerwca, 2018

Jak podróżowac samemu?

Podróże to sposób na poszerzenie swoich horyzontów, zmianę perspektywy i nabranie nowych doświadczeń. Ale czy potrafimy podróżować same? Co powiecie na zorganizowanie wyprawy bez ciągle aktualizującej się skrzynki mailowej, bez rodziny, szalonych przyjaciółek i faceta? Co jeżeli wyprawa w nieznane okazałaby się również wyprawą w głąb siebie? Sprawdź 10 powodów, które przekonają Cię, że podróżowanie w pojedynkę to świetny pomysł!

1. Czasami dobrze pobyć sam na sam ze sobą

Zacznijmy od podstawowej kwestii – bycie samemu nie oznacza samotności! Choć taka wizja może na początku przerażać, po jakimś czasie przekonasz się, że strach ma wielkie oczy. Czas spędzony sam na sam ze sobą pozwoli Ci skupić się na nowych, cudownych przestrzeniach, dla których normalnie nie ma miejsca w Twojej głowie.

2. Zawierasz znajomości z tubylcami

Podróżując w towarzystwie znajomych czy chłopaka, nie odczuwasz potrzeby nawiązywania nowych znajomości. No bo po co, skoro zawsze masz kogoś obok? Jeśli wybierzesz się na wyprawę sama, będziesz zmuszona poznać nowych ludzi – interesujących tubylców lub spontanicznych kompanów dalszej podróży. Może się okazać, że z samotnych wakacji przywieziesz nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również nowych przyjaciół!

3. Twój czas należy tylko do Ciebie podczas samotnych podróży

Czy istnieje lepszy sposób na poznanie nowego miasta niż zagubienie się w jego małych, krętych uliczkach pełnych intrygujących sklepików i kuszących zapachem świeżo mielonej kawy kawiarni? Nie! Gdy podróżujesz sama każdy dzień jest od początku do końca tylko Twój, a każda niespodziewanie nadarzająca się szansa może okazać się przygodą TWOJEGO życia!

{images}

4. Samolubność bywa wyzwalająca

Życie to jeden wielki kompromis. Przypomnij sobie jak wiele razy musiałaś zrezygnować z tego, czego naprawdę chciałaś na rzecz “dogadania się” – w pracy, w związku, w przyjaźni? Samotna podróż daje Ci niepowtarzalną okazję rozwinięcia w sobie wewnętrznej samolubnej zołzy! Po powrocie będziesz bardziej asertywna i pewna siebie.

5. Możesz podejmować niezależne decyzje, kiedy podróżujesz sama

Kiedy podróżujesz w samotności zaczynasz przełamywać różne schematy myślowe. Zauważysz, że choć do tej pory wydawało Ci się inaczej, do wielu aktywności nie potrzebujesz żadnego towarzystwa. Zwiedzanie galerii sztuki, celebrowanie zwykłego lunchu, czy filiżanki kawy nabiorą nowego, pełniejszego wymiaru.

Zacznij od weekendu: TOP LISTA: weekend w Paryżu w stylu „chic”!

6. Nabierasz większej pewności siebie

Samotność może przerażać. Dlaczego? Bo nagle okazuje się, że musisz polegać tylko na sobie. Budzą się wtedy wątpliwości i strach. Będziesz musiała poradzić sobie w sytuacjach, w których do tej pory problemy rozwiązywał ktoś inny. Uwierz nam – poradzisz sobie, a dzięki temu staniesz się bardziej samodzielna, zdobędziesz nowe kompetencje i większą pewność siebie!

7. Uczysz się więcej o innych kulturach

Podróżując samotnie baczniej obserwujesz otaczającą Cię nową, nieznaną rzeczywistość. To pozwala nabrać nowej perspektywy, spojrzeć na swoje życie pod zupełnie innym kątem. Bardziej świadome zgłębianie nowych kultur sprawi, że docenisz każdy, nawet najmniejszy gest dobroci jaki Cię spotka, nabierzesz szacunku do tego, co inne i docenisz to, jak wygląda Twoje życie.

8. Przyzwolenie na większą spontaniczność

Każdy, nawet najbardziej dopracowany plan podróży, potrafi czasami mocno się skomplikować i wymknąć się nam spod kontroli. Podróżując samotnie możesz pozwolić sobie na większą spontaniczność. Jeśli zakochasz się w nowym miejscu masz okazję nieoczekiwanie przedłużyć pobyt, a jeśli gdzieś Ci się nie spodoba… pakujesz walizkę i zmieniasz miejsce. Tak po prostu!

9. Łatwiej trzymać się budżetu, kiedy podróżujesz sama

Romantyczne kolacje, drogie hotele I bywanie we wszystkich innych “fancy” miejscach to przede wszystkim ogromne koszty! Podróżując samotnie, wybierz łóżko w fajnym hostelu w centrum miasta i obiad kupiony za grosze u lokalnego, ulicznego sprzedawcy. W ten sposób nie tylko nabierzesz więcej doświadczeń i lepiej poznasz nowe miejsce, ale także będziesz mogła pozwolić sobie na częstsze eskapady.

10. Zatęsknisz za domem

Kiedy podróżujesz samotnie masz czas na to, żeby nabrać nowego spojrzenia na wiele codziennych spraw i przede wszystkim… prawdziwie zatęsknić za domem! Po powrocie każde spotkanie z przyjacielem, czy widok osiedlowego sklepikarza wywoła na Twojej twarzy ogromny, szczery uśmiech 🙂

SPRAWDŹ: www.mydestine.com – delikatna bizuteria z przekazem dla kobiet. DESTINE – noś ją z miłością – do SIEBIE.
Opracowanie:
Ania Tobiasz

Przeczytaj również:

5 pomysłów na sportową stylizację

Dzięki takim projektantom jak Alexander Wang, sportowe ubrania nie są używane tylko w klubach sportowych. Gramy w sport

Modne kolory latem

Kolory powodują że mamy więcej energii, chęci do działania, pobudzają naszą wyobraźnię. I świetnie. Ale kolor kończy się kiedy musimy go z czymś

 

 

Inne Artykuły: