Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Zdrowa jesień i zima z Pikovitem

Zdrowa jesień i zima z Pikovitem
 Macierzyństwo

Zdrowa jesień i zima z Pikovitem

18 sierpnia, 2009

Jesienią i zimą dni stają się chłodniejsze, a owoce hodowane w szklarniach mają mniej witamin niż zwykle. To, czy organizm Twojego dziecka zdoła obronić się przed grypą i przeziębieniem zależy tylko od Ciebie. Już teraz sięgnij po preparat PIKOVIT, aby uzupełnić niedobór witamin w diecie swojego malucha!

Dlaczego dzieci nie chcą jeść zdrowo?

Witaminy i składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu dziecka. Ich najlepszym źródłem jest prawidłowo zbilansowana dieta. Nie zawsze jednak jest ona możliwa do realizacji.

Dorośli doskonale wiedzą, że np. szpinak zawiera witaminę K, jest zdrowy i dlatego jedzą go chętnie. Dzieci jednak, wybierając produkty żywieniowe kierują się nie rozsądkiem, lecz smakiem.

Dlaczego? Ludzie dorośli mają ok. 10 000 kubków smakowych, podczas gdy dzieci mają ich o wiele więcej. Dodatkowo są one rozmieszczone nie tylko na języku, ale w całej jamie ustnej. Około 10. roku życia tracimy wszystkie dodatkowe kubki smakowe. Dlatego też nasze dziecko lubi jeść inne rzeczy niż my i czasem trudno zmusić je do zjedzenia zdrowych, ale mało smacznych produktów. Wtedy naszym sprzymierzeńcem okazuje się suplement diety PIKOVIT.

PIKOVIT to grupa preparatów witaminowo-mineralnych w postaciach przyjaznych dla dzieci, o przyjemnym owocowym smaku i w dawkach odpowiednio dobranych dla dzieci w różnym wieku. Pikovit to preparaty bezpieczne, produkowane przez firmę farmaceutyczną z 30 letnią tradycją na polskim rynku. Są one sprawdzone i godne zaufania, dlatego mamy tak chętnie wybierają je dla swoich pociech.

PIKOVIT jest dostępny w aptekach w następujących wariantach:

  • PIKOVIT Complex występuje w postaci kolorowych tabletek w kształcie główek misiów o smaku truskawkowo – malinowym. Są one nie tylko smaczne, ale przede wszystkim dostarczają dziecku 11 niezbędnych witamin i 8 minerałów. Dlatego, podając PIKOVIT Complex każdy rodzic będzie miał pewność, że w okresie intensywnego wzrostu i formowania się kości oraz zębów jego dziecko otrzyma odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów, zgodną z obecnymi zaleceniami medycznymi. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.
  • PIKOVIT syrop jest preparatem multiwitaminowym (zawierającym 9 witamin) o przyjemnym owocowym smaku, stworzonym na podstawie naturalnych ekstraktów z owoców pomarańczy i grejpfruta. Pikovit syrop przeznaczony jest dla dzieci powyżej
    1 roku życia.
  • PIKOVIT tabletki jest produktem zawierającym 10 witamin oraz wapń i fosfor, minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Tabletki mają różne kolory, a przyjemny owocowy smak sprawia, że dzieci bardzo je lubią. Tabletki Pikovit są rekomendowane dla dzieci powyżej 4 roku życia.
  • PIKOVIT D to bezcukrowy, witaminowo-mineralny preparat dla dzieci z nadwagą, będących diabetykami lub mających ubytki w zębach. Preparat zawiera substancje słodzące mannitol i maltitol. Ma formę smacznych, kolorowych tabletek do ssania. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.
  • PIKOVIT Plus jest unikalnym preparatem witaminowo – mineralnym przeznaczonym dla dzieci w okresie intensywnego wzrostu, w szczególności tych, które uczęszczają na dodatkowe zajęcia, co sprawia, że często są przemęczone. Pikovit Plus ma formę tabletek do żucia, zawiera 12 witamin i dokładnie te minerały, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka (żelazo + wapń + jod + cynk). Jest rekomendowany dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Preparaty Pikovit nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Rekomendowana cena produktu w aptece:

PIKOVIT Complex                                                                         15,30  PLN

Pikovit Syrop                                                               12,60  PLN

Pikovit Tabletki                                                            10,90  PLN

Pikovit D                                                                     12,60  PLN

Pikovit Plus                                                                  14,30  PLN

 

Inne Artykuły: