Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Zakupy dla dziecka on-line

Zakupy dla dziecka on-line
 Macierzyństwo

Zakupy dla dziecka on-line

15 czerwca, 2009

Siedząc w domowych pieleszach, w międzyczasie gotując obiad i karmiąc maluszka, masz w zasięgu ręki cały świat. Nie musisz zabierać pociechę na mało przyjemny spacer po centrum handlowym, wszystko czego potrzebujesz, możesz kupić on Line.

Kupuj z głową

Przy kupowaniu w Internecie warto pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Żadne nieprzemyślane zakupy zrobione w pośpiechu nie będą Cię cieszyć. Warto więc przemyśleć swoją decyzję, nim klikniesz przycisk kup teraz/licytuj. Dokładnie czytaj opis aukcji, sprawdź zdjęcia, zadawaj pytania sprzedającemu. Upewnij się, że sprzedawany przedmiot na pewno spełni Twoje oczekiwania. Unikniesz w ten sposób kłopotów związanych z reklamacją. Po prostu przemyśl, czy buciki, śliniak albo kurteczka zimowa spełnią Twoje wyobrażenia.

Sprawdzaj rozmiary

Aby uniknąć pomyłki w wyborze rozmiaru odzieży dziecięcej, warto za każdym razem zapoznać się z dokładnymi wymiarami ubrania, przedstawionymi przez Sprzedającego. Dzięki temu, nawet gdy rozmiar podany przez jednego producenta różni się od rozmiaru innej marki, dobierzesz odpowiedniej wielkości ubranko.

Natomiast jeśli zamierzasz kupić buty dla dziecka, dobrze jest zmierzyć jego stópkę. Dobrym sposobem jest obrysowanie jej kształtu na kartce papieru i zmierzenie odległości od palucha do pięty. Znaczna większość sprzedawców przedstawia na swoich aukcjach zarówno rozmiar oferowanego obuwia podany przez producenta, jak i długość wkładki wewnętrznej buta. Dzięki temu ryzyko nieprawidłowego doboru rozmiaru jest minimalne.

Prawo konsumenta

W przypadku zakupu towaru nowego przez Internet możesz zwrócić go w ciągu 10 dni. I to bez podawania przyczyny. Musisz pamiętać, aby towar był w stanie nienaruszonym. Jeżeli zakupisz (wylicytujesz) towar używany, Sprzedającego obowiązuje rękojmia. Oznacza to, iż jest on zobowiązany do usunięcia wad, jeżeli występują one w towarze, a nie było o nich słowa w opisie aukcji. Rękojmia obowiązuje przez rok.

Powyższe przepisy dotyczą również wymiany towaru.

4 powody, dla których warto kupować on Line

  1. Wygoda. Nie musisz narażać swojego maluszka na wątpliwą przyjemność podróżowania po zatłoczonych centrach handlowych. Korzystając z komputera, w domowych pieleszach, możesz znaleźć praktycznie wszystko, czego potrzebujesz.
  2. Bogata oferta. Żadne centrum handlowe nie jest w stanie przedstawić tak ogromnej oferty handlowej jak Internet. Miliony przedmiotów w zasięgu ręki. I to bez wychodzenia z domu. Z pewnością jest to wygodne.
  3. Bezpieczeństwo. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i korzystaniu ze sprawdzonych mechanizmów oferowanych przez np. serwisy aukcyjne takie jak Allegro, możesz robić zakupy bez obaw.
  4. Pieniądze. Poszukując przedmiotów w Internecie, masz prawie 100 procentową pewność, że znajdziesz je taniej niż w tradycyjnym sklepie.

Foto: Edward Bock/ Dreamstime.com

Inne Artykuły: