Sporty zimowe dla całej rodziny
 Macierzyństwo,

Sporty zimowe dla całej rodziny

3 stycznia, 2016

Aktywni zimą – oto wyzwanie dla całej rodziny na ten sezon. Planując wypoczynek w czasie ferii, nie zapomnijmy o sportach zimowych. Mamy do wyboru wiele opcji, by dobrze się bawić i gimnastykować na świeżym, mroźnym powietrzu.

Narty – to najpopularniejszy sport zimowy. Na stokach często można spotkać całe rodziny. Naukę jazdy na nartach mogą rozpocząć już 5-latki. Nastolatki przeważnie jeżdżą już lepiej niż rodzice. By uprawiać ten sport, wcale nie trzeba wyjeżdżać w góry. Stoki narciarskie funkcjonują w wielu miastach. Przeważnie są one sztucznie
zaśnieżone i dobrze oświetlone, co gwarantuje dobre warunki zjazdu i bezpieczeństwo.

Łyżwy – najlepszy zimowy trening kardio. Sposób na dobrą formę i wyrzeźbienie sylwetki. Lodowiska są czynne prawie w każdym mieście. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z usług trenera. Niebezpiecznym pomysłem jest jazda na własną odpowiedzialności po zamarzniętych rzekach i jeziorach.

Sanki – najlepsze wspomnienie z dzieciństwa? Jazda na sankach. Wyciągnij sprzęt z piwnicy i wybierz się do najbliższego parku. Dla ciebie będzie to okazja na długi spacer i spalenie kalorii, dla twojego dziecka wielka frajda.

Snowboard – miłośnicy sportów zimowych dzielą się na 2 kategorie – narciarze i snowboardziści. Wykonywanie ewolucji na desce snowboardowej jest już prawie od 20 lat dyscypliną olimpijską. Ten popularny sport można uprawiać na stokach, w parkach miejskich oraz specjalnych snowarkach.

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?

Rodzinne wyjście do Aquaparku

Kawiarnie dla mamy i dziecka

Inne posty: