Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Podróże z dzieckiem / Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
 Podróże z dzieckiem

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

3 sierpnia, 2009

Co może być lepszą lekcją historii dla dziecka, jeśli nie możliwość zobaczenia czegoś na własne oczy? Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny.

Na jego terenie rokrocznie odbywa się jeden z największych festynów, gdzie możemy poznać najróżniejsze przejawy życia ludzi od najdawniejszych czasów. Towarzyszy temu muzyka i taniec, walki średniowiecznych wojów i obrzędy, strzelanie z łuku i kuszy, bicie monet, pokazy archeologicznych badań podwodnych. W tym roku organizatorzy wybrali na temat 14 imprezy kulturę Kwiatu Kwitnącej Wiśni, a co za tym idzie, będziemy mogli zanurzyć się w fascynującej i odległej dla nas cywilizacji Japonii.

Atrakcji będzie tak wiele, że nie sposób wyliczyć ich jednym tchem, ale warto wspomnieć o pokazie wschodnich sztuk walki, różniących się znacznie od tych, które prowadzone są przez naszych rodzimych wojowników. Koniecznie wybierzcie się z malcem do Biskupina, bo tu z całą pewnością nie będzie się nudził, a przy okazji przyswoi sobie nowe umiejętności podczas warsztatów prowadzonych przez wybranych specjalistów, w których ochoczo biorą udział wszystkie dzieci.

Foto: Mariusz Kazik, Biskupin

 

Godziny otwarcia: 8.00 – 18.00
Ceny biletów: normalny – 8 zł, ulgowy – 6 zł.
Adres: Muzeum w Biskupinie, Biskupin 17, 88- 410 Gąsawa,
woj. kujawsko-pomorskie
Info: : www.biskupin.pl

Informacja dodatkowa: Muzeum można zwiedzać przez cały rok,sezon turystyczny trwa od kwietnia do 15 listopada. Festyn w Biskupinie rozpocznie się 13 września i potrwa do 21 września tego roku. Poza sezonem obsługą turystyczną zajmuje się oddział PTTK w Żninie, informacja pod numerem: (0-52) 30 20 702.

 

Inne Artykuły: