Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Przedszkolak / Podróż do świata bajki – Disneyland

Podróż do świata bajki – Disneyland
 Macierzyństwo,

Podróż do świata bajki – Disneyland

3 grudnia, 2015

Znaleźć się w świecie marzeń: spotkać Królewnę Śnieżkę, kaczora Donalda, albo prawdziwego pirata. A może wyruszyć w daleką podróż statkiem kosmicznym? Od lat pragnienia wszystkich dzieci są podobne.

O ile nasi rodzice spełniali je zabierając nas do wesołego miasteczka lub cyrku, o tyle my możemy zagwarantować naszym maluchom wyprawę do wyjątkowego, pełnego przepychu świata bajki, odwiedzając jeden z parków rozrywki. Lato to idealny czas, aby urzeczywistnić ich marzenia! W tym numerze zapraszamy do Euro Disneylandu – najbardziej znanego parku w Europie.

5 krain jak ze snu

To fantastyczne miejsce pod Paryżem nawiązuje do najpiękniejszych bajek z dzieciństwa. Park został podzielony na pięć odmiennych krain, a każda z nich dostarczy dzieciom w każdym wieku niezapomnianych przeżyć. Wkraczając do Euro Disneylandu znajdziecie się na Main Street, głównej ulicy amerykańskiego miasta z początku XX wieku. Chcąc jeszcze bardziej przenieść się w odległe czasy możecie wybrać się na przejażdżkę konnym tramwajem. Na dworcu będzie czekać zabytkowy pociąg z parową lokomotywą, który zawiezie was do wszystkich zakątków parku.

Kraina druga, Adventureland, to prawdziwy świat przygody, w którym spotkacie Indiana Jonesa, Robinsona Crusoe i znajdziecie się w samym centrum pirackiej bitwy. Zmieniając klimat na nieco łagodniejszy, warto wybrać się do Fantasyland i odwiedzić dom Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Bądźcie również przygotowani na spotkanie Piotrusia Pana, który zabierze was na podniebną podróż do Zamku Królowej Pik.

A może chcecie zakosztować życia na Dzikim Zachodzie? W Frontrierland poznacie tajemnicę kopalni złota i możecie wypłynąć w rejs prawdziwym parostatkiem. Dla wytrwałych polecamy wizytę w domu duchów! Kraina piąta i ostatnia to Discoveryland – świat odkrywców, wynalazców i wizjonerów. Jej główną atrakcją jest podróż statkiem kosmicznym, podczas której zobaczycie i lepiej poznacie gwiazdy oraz meteory.

Europejski Disneyland charakteryzuje niesamowita atmosfera, którą, oprócz wymienionych atrakcji, potęgują parady bajkowych postaci, różnorodne pokazy i możliwość zabawy z ulubieńcami znanymi wcześniej jedynie z ekranów telewizorów. Nawet wizyta w jednej z kolorowych restauracji nie pozwoli wam oderwać się od baśniowych klimatów!

Dojazd:

  • Najprościej dojechać do parku metrem lub kolejką podmiejską z oddalonego o ok. 30 km Paryża.
  • Lotniska Charles de Gaulle (CDG) i Orly oferują bezpośrednie połączenia autobusowe do parku.
  • Bez kłopotu można zaparkować samochód w pobliżu parku (koszt ok. 8 euro/dzień).
  • Chcąc zobaczyć wszystkie atrakcje parku należy przeznaczyć na jego zwiedzanie ok. 2-3 dni. Możecie przenocować w jednym z bajkowych hoteli: np. w Santa Fe, kowbojskim Hotel Cheyenne, ranczo Davy Crockett czy Disney’s Newport Bay Club. Za pakiet w sezonie wakacyjnym, zawierający 2 noclegi w hotelu, śniadania i 3 wejścia do parku dla rodziny (2 dorosłych i dziecko w wieku 3-11 lat) zapłacimy ok. 500 euro. Dzieci do lat trzech nie płacą za noclegi i wstęp do parku.
  • Park jest czynny codziennie w godz. 9.00-20.00, w sierpniu do godz. 23.00.
0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: