Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Park Narodowy Gór Stołowych

Park Narodowy Gór Stołowych
 Macierzyństwo

Park Narodowy Gór Stołowych

3 sierpnia, 2009

Jeśli pociąga was przygoda i poznanie tajemnicy, jeśli chcecie poczuć się niczym w zaczarowanej krainie z głazów i kamieni, koniecznie zaplanujcie sobie wyjazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest on położony na terenie Sudetów Środkowych, z najwyższymi wzniesieniami Szczelińcem Wielkim i Skalniakiem.

Rezerwat przyrody parku stanowią między innymi "Błędne Skały" , utworzone na zachodnim krańcu Skalniaka. Pełne tajemnic labirynty, przejścia i surowy krajobraz składający się z rozrzuconych kamiennych bloków, przypominają niepoukładane, rozrzucone przez dzieci klocki. A formy skalne oraz krzyżujące się szczeliny czekają na ciekawskich i wszędobylskich maluchów i zachęcają do poznania tajemnicy. Trasa zwiedzania poprowadzona jest przejściami, odsłaniającymi najbardziej znane formy skalne, posiadające własne nazwy, np.: Stołowy Głaz, Skalne Siodło, Skalna Brama, Końska Noga.Wasz maluch ma niepowtarzalną okazję podziwiać prawdziwy cud natury, ale też zobaczyć panoramę, która roztacza się ze Skalnych Czasz.

Godziny otwarcia: 7.30-15.30
Ceny biletów: normalny – 4 zł, ulgowy – 2 zł.
Adres: Park Narodowy Gór Stołowych, ul. Słoneczna 31,
57-350 Kudowa Zdrój
Info: : www.pngs.pulsar.net.pl

Informacja dodatkowa: Wejście do parku jest płatne, możliwe wyłącznie pieszo, ze względu na wąskie szczeliny. Wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom do lat 6 i opiekunom grup młodzieży.

Świetny pomysł: Na specjalnie wytyczonych trasach uprawiać narciarstwo biegowe.

Inne Artykuły: