Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Podróże z dzieckiem / Park Dinozaurów JuraPark Solec

Park Dinozaurów JuraPark Solec
 Macierzyństwo,

Park Dinozaurów JuraPark Solec

3 sierpnia, 2009

Dinozaury zamieszkały na Kujawach! To nie sen, nie wymysł, a najprawdziwsza prawda. Od maja 2008 roku w Solcu Kujawskim znajdującym się pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą, czynny jest drugi taki Park w Polsce (pierwszy powstał w Bałtowie).

Klikaj na zdjęcia, aby je powiększyć.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko poczuło się jak w prawdziwym zaginionym świecie, koniecznie zabierz je do Parku w Solcu. Dzięki współpracy z Państwowym Instytutem Geologii w Warszawie oraz muzeum Ewolucji powstał tu najbardziej profesjonalny park jurajski w Europie. A zamieszkały go ponad 160 z dużą dokładnością odtworzonych przedstawicieli tego okresu – dinozaurów.

Maluchy z wielką chęcią pokonają dwukilometrową ścieżkę przyrodniczą poprowadzoną przez park o wyjątkowym mikroklimacie, gdzie co chwila można spotkać postacie gadów sprzed tysięcy lat. I na pewno nie będą marudzić i grymasić, bowiem spotkanie z dinozaurami jest tak fascynujące, że nie sposób myśleć o niczym innym. Modele soleckich dinozaurów zostały stworzone przez najlepszych specjalistów, co widać w dokładności i wiernie odtworzonych szczegółach. Jednym słowem – gady wyglądają jak żywe. Na pewno podczas zwiedzania dzieci będą zadawały dużo pytań, na które czasem trudno odpowiedzieć przeciętnemu dorosłemu nie fascynującemu się gadami: “czy ten dinozaur je roślinki?” Pomocą nieświadomym rodzicom służą dokładne opisy przy każdym eksponacie – warto zatrzymać się na chwilę, przeczytać i opowiedzieć dziecku o zwyczajach tych fascynujących gadów. Na najmłodszych uczestników wyprawy czekają zabawne wózki w kształcie małych dinozaurów. Kto by nie chciał się nimi przejechać?!

Oprócz poznania się z życiem wielkich gadów na naszej planecie Park oferuje również największe w Polsce muzeum geologiczne w Polsce. Tworzą je setki eksponatów zebranych w najróżniejszych zakątkach świata.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci i zachętą do szaleństw będzie również duży kolorowy plac zabaw z wielką dmuchaną zjeżdżalnią w kształcie ogromnego goryla , wieloma huśtawkami i innymi przyrządami do zabaw i ćwiczeń.

Na strudzonych zwiedzających czekają restauracje, a na maluchy – sklepiki z pamiątkami, gdzie jest ogromny wybór zabawek w kształcie dinozaurów.

Informacje dodatkowe:

Godziny otwarcia:

Maj: poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00, sobota – niedziela 10.00 – 19.00

Czerwiec: poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00, sobota – niedziela 10.00 – 19.00

Lipiec: poniedziałek- piątek 10.00 – 20.00, sobota – niedziela: 9.00 – 21.00

Sierpień: poniedziałek – piątek 10.00 – 20.00, sobota – niedziela 9.00 – 21.00

Wrzesień: poniedziałek – piątek 9.00 – 17.00, sobota – niedziela 10.00 – 19.00

Październik: poniedziałek – piątek 9.00 – 17.00, sobota – niedziela 10.00 – 19.00

Park Jurajski czynny jest również w niedzielę i święta.

 

Ceny biletów:

Bilet normalny: 16 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy: 10 zł

(dzieci do lat 12, emeryci i renciści)
dzieci do lat 4 wstęp wolny

Adres: ul. Sportowa 1

86-050 Solec Kujawski

Tel. 0 52 387 32 35

www.jurapark.pl

Inne Artykuły: